| Jameson a întrebat:

Dupa o despartire te-ai mai impaca cu fostul/fosta prieten/pritena? Mai poate fi totul ca la inceput in cazul unei impacari? Eu din punctul meu de vedere nu cred ca mai poate fi ca la inceput.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine face o greseala o va comite iar si iar, eu as rupe legatura si nici ca amic nu as ramane cu ea, unica nevasta pentru mine e tirul de ea nu ma despart deloc.

| mihaelaa18 a răspuns:

Eu sincer m-as impaca cu fostul prieten daca acesta m-ar intreba. Poate va fi mai bine ca inainte, cine stie... poate despartirea care am avut-o ne-a facut sa vedem greselile pe care le-am facut si care de pe urma lor am avut de suferit si daca va veti impaca din nou, poate nu vei mai repeta aceleasi greseli si totul poate fi mai binehappy

| Cristinutzzzza a răspuns:

Depinde cauza despartiri daca e vb de inselat cu greu uiti ce a facut partenerul insa daca e din faptul ca sunt certuri bla bla. poate fi totul mult mai bine dupa o despartire in care poate v-ati dat seama ce simtiti cu adevarat! Se spune ca Pana nu pierzi pe cineva nu ai cum sa iti dai seama cat de mult il iubesti! deci da poate fi totul chiar mai binebig grin Funda?

| Clarity a răspuns:

Nu, nu va mai fii ca la inceput., dar daca va iubiti si chiar crezi ca merita sa incerci din nou fa-o, daca nu mergi mai departe dar sa nu iti para rau ca nu v-ati mai dat o sansa...

| xXx_6966 a răspuns:

Fostul/fosta prieten/prietena fost/fosta ramane.
eu am incercat sa ma impac cu fosta mea prietena. si nu a mer deloc. ne certam des,,, sh ne aminteam de trecut... o relatie cu un trecut intrerupt nu mai este o relatie.

| smile4u a răspuns:

Sigur ca te poti impaca dupa o despartire si chiar se poate intampla sa fie totul bine, insa cum este normal la un moment dat veti avea si mici divergente si atunci va veti aminti si de celelalte. Dar daca va iubiti puteti trece peste orice

| tenutza a răspuns:

Eu tocmai am facut asta.am avut 7luni impreuna, dar nu te sfatuiesc.o sa i se urce la cap si o sa o faca pe porcu` laughing
nu mai e de loc ca la inceputhappy...sau poate tu o sa ai noroc! funda?

| christine044 a răspuns:

Ba poate fi ca la inceput, poate fi chiar mai bine stiind ca, desi v-ati despartit, ati avut taria si vointa sa va refaceti relatia. Sunt de doi ani cu prietenul meu si ne-am impacat si despartit de o multime de ori, pentru ca asta am simtit ca trebuie si a meritat de fiecare data.

| LynelxLove a răspuns:

Depinde... Dacă cei doi se iubesc cu adevărat împăcarea e o opţiune destul de bună. Cred că mai poţi acorda o şansă, nu ai nimic de pierdut.