| DeDeDeeaSweety a întrebat:

V-ati impaca cu fostul/fosta dupa ce ati fost despartiti timp de 4 ani?

26 răspunsuri:
| Giz?z a răspuns:

Patru ani?! Dupa atat timp aia nu mai e fosta, e relicva antica. Cum nu as sta cu mumia Cleopatrei, nu as sta nici cu asta.

Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca da.
Nu-mi place sa tin dusmanie de dragul istoriei.
Asta nu inseamna insa neaparat sa fim din nou cum am fost inainte.

| AFR81 a răspuns:

Daca asta as simti, da, de ce nu.

| RAY a răspuns:

Nu,vorbesc din propie experienta, nu merita

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!
Daca o relatie nu a functionat in trecut, nu av functiona niciodata!
Daca omul ala nu te-a iubit acum 4 ani, nu te iubeste nici acum si nu merita sa reincepi ceva, ce oricum nu are viitor.

| QuelQui a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai mare dreptate!

| Drimmero a răspuns:

Daca nu am pe nimeni si brusc simt ceva pentru ea, poate as mai incerca inca o data ceva.

| relian a răspuns:

Depinde cati ani aveti.Frmoasa poza, pacat ca nu e a ta laughing Depinde motivul pentru care v-ati despartit, daca se poate trece peste si merge mai departe.
Raspunsul este Da de ce nu. Unia fac greseli si atunci pe moment nu iarta, indiferent ce greseala face celalalt nu iarta si se despart.Vad pe aici toti arunca cu piatra, cu scuipat laughing sa nu pupi sa bla bla, nu mai merge.
Stiu ei deja situatia exacata si au si pus stampila nu merge.
Tu faci ce simti, asa este cel mai bine, dar cum am spus depinde si de cati ani ai.Mai bine ai vorbi cu mine decat cu ala laughing

| OldSoul a răspuns:

Nu cred ca aia se mai numeste impacare.

| NLS a răspuns:

Sunt foarte rare cazurile in care, daca n-a mers din prima, va merge din a doua.
O vorba din batrani spune: "unde ai scuipat odata, nu mai pupi."

| SkyPilot a răspuns:

In principiu nu. Dar depinde de motivul despartirii si de ceea ce s-a mai intamplat concret in acesti patru ani. Sansele sunt foarte, foarte mici. Daca ar trebui sa fac un compromis cat de mic nu as face-o. Si in mod sigur nu as initia eu impacarea. Mai trebuie spus ca nu as mai avea sentimente fata de persoana respectiva. Nu m-am descurcat prea bine cu primele relatii si am invatat atunci cum sa imi scot complet o persoana din minte.
Nu cred nici in "a ramane prieteni". Si in acest domeniu am experiente destul de proaste. Daca ne intalnim o salut, stam de vorba, dar cam atat.

| Hammurabi a răspuns:

Da. Categoric da.
Mi-e așa un dor de soacră-mea, de îmi vine să mă tăvălesc.
laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

4 ani in care ati tinut legatura?

| HadesSs a răspuns:

Eu am o vorba un scuip, numai pup. Exista un motiv de ce ne-am despartit de la bun inceput.

| Yurisa a răspuns:

Mi-ar placea sa ne imprietenim iar pentru ca ne intelegeam super bine, dar o relatie? Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici pe lumea cealalta.

| Raducons a răspuns:

Nu cred ca conteaza parerea la nimeni, toti ne luam unii dupa altii.
Daca simti in continuare ceva pentru el si s-a schimbat fata de cum era inainte, impaca-te,

| mihaicelsfant a răspuns:

Sincer... dc nu? depinde si motivu

| unvecin a răspuns:

Ne lipsesc detaliile, deci nu cred că putem răspunde în locul tău la asta. Întrebarea sugerează că au existat și lucruri bune (care v-au ținut împreună o vreme), dar și probleme (de unde și despărțirea).

Deci întrebarea mea ar fi: ești sigură că vrei să reactivezi acele probleme în viața ta? (Eu nu m-aș baza deloc că ele se vor fi rezolvat între timp. De obicei timpul strică lucrurile, nu le face mai bune.)

Depinde și ce relație a fost. Dacă e vorba de o simplă prietenie, probabil că nu aș încerca prea mult să repar. Dacă a fost mai mult (mai ales căsătorie) atunci da, cred că aș cântări serios lucrurile și foarte posibil că aș da șansa unui dialog echilibrat.

| MGEORGESCU a răspuns:

E ca si cum ai reincalzi o ciorba de acum 4 ani, deci gustul e pe masura...nici dupa o luna nu mai are gust bun dapai dupa 4 ani, sa fim seriosi. E cert in proportie de 99% ca daca nu a functionat atunci sunt slabe sanse ca asta sa se intample acum, ceea ce a ramas dupa cei 4 ani sunt amintirile, pentru ca iubirea in 4 ani s-a stins daca focul nu a fost intretinut cu nimic, e o pura amagire din punctul meu de vedere. Mai sunt de parere ca trecutul trebuie sa ramana in trecut acolo unde ii este locul, nu de alta dar prezentul poate fi deosebit de frumos daca ii dam voie sa fie si acelasi lucru este valabil si pentru viitor. Sper sa iei cea mai inteleapta decizie si sa nu te lasi coplesita de amintirea vremurilor trecute pe care se pare ca vrei sa le reactivezi.

| eugeniu2020 a răspuns:

Categoric nu

| AlMaDi a răspuns:

Depinde cat de proasta sunt.
Uneori treci prin aceleasi experinte pentru ca nu ai invatat nimic din cele precedente.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Depinde de voi, daca a fost iubire adevarata sau nu. aici nu avem de unde sti ce si cum, deci mai bine zis nu ai cum sa stai intr o relatie defecta

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Doar tu stii dar incerca eu nu pot sa iti zic nu!

| DragosMatei123 a răspuns:

Da, daca as fi avut vreodata o fosta

| Renate87 a răspuns:

Cu siguranta nu un capitol încheiat e mai bine sa nu o mai redeschizi.