| mikemike a întrebat:

Cum poti uita fosta iubita dupa o relatie de 6 ani stiind ca ea dupa despartire s-a intors la fostul prieten?

Răspuns Câştigător
| WickedBoy a răspuns:

Fara suparare dude dar nu stiu daca e oisibil sa uiti asa usor. E vorba de 6 ani deci cred ca tineati unu la altustraight face

10 răspunsuri:
| Damian a răspuns:

Bravo anca, cine cunoaste stie

| Andru1996 a răspuns:

Esti nebun nu ai cum sa o uiti in toata viata ta...scuze dar asta e adevarul cel mai bine gaseste p altcineva dar o sa iti fie greu ork nu o vei uita doar iti vei ameliorara durerea imensa din sufletul tau...imi pare rau d viata tasadcrying

| IrenneDrt a răspuns:

Este intr-adevar o situatie complicata si inteleg perfect ce este in sufletul tau.Stii cum se spune:timpul le rezolva pe toate.In afara de a lasa trimpul sa treaca si sa iti vindece ranile nu ai ce face.Iti dau un sfat:daca am vorbii prins absurd ca s-ar intoarce la tine crezi ca relatia va mai fii ca inainte? de unde ai stii ca nu te va face sa suferi din nou? Din moment ce ea a ales sa fie cu fostul, e pur si simplu alegerea ei, nu merita sa suferi crede-ma! Cu timpul o vei uita, mai exista fete!
Si inca ceva:chiar daca dupa un timp, mai lung sau mai scurt va vrea sa se reintoarca la tine precum a facut si cu celalalt, eu iti spun, nu iti asculta inima, ce a facut ea e un fel de batjococra.
Treci peste tot, traieste-ti viata, fa lucruri ce te fac fericit si nu ii arata ca sufletul tau plange, cu timpul va trece!
Te pup si pser ca ti-am putut fii de folos.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! nu poti sa faci altceva decat sa iti gasesti alta prietena si sa nu te mai gandesti la fosta.

| monique a răspuns:

Iertand si schimband mediul de prieteni, facand chestii noi in compania altor oameni, de preferinta unii dispusi sa ofere dragoste.

| Anonima3127 a răspuns:

De uitat compet, cred ca nu o vei putea uita, pentru ca a fost/este persoana pe care ai iubit`o timp de 6 ani, si pe care banuiesc ca o iubesti si in momentul de fata. O sa iti fie foarte greu sa treci peste, dar gaseste`ti cateva persoane, cu care sa iesi, cu care sa te simti bine, cu care poti vorbi deschis despre ceea ce ti se intampla, despre ceea ce simti. Prietenii te pot ajuta, fiindu`ti aproape.

A fost un gest urat din partea ei, ca a lasat in urma 6 ani, fara sa se uite ce lasa in urma ei. Dar poate si gestul ei, te face sa realizez ca nu a tinut suficient de mult la tine pentru a continua relatia voastra.Gandul,ca ea te-a lasat pentru altul, e greu de suportat la inceput, dar mai tarziu vei realiza, ca ea nu a fost pentru tine, nu a fost suficient de buna pentru tine.

Nu`ti pierde niciodata speranta, chiar daca nu stim ce ne aduce ziua de maine, soarele tot va rasari.

| ioana_7867 a răspuns:

Simplu, nu o poti uita.

| mikemike explică:

Multumesc pentru sfaturi, Pe scurt:ne-am despartit in urma cu 5 luni, mai nou s-a angajat chiar langa magazinul unde lucrez eu, ne vedem zi de zi si atat, nici macar nu ne salutam, am ajuns sa o urasc, nu am crezut ca pot sa simt exact opusul pentru cineva, mai ales pentru ea! Nu e nici prima pentru mine nici a doua... doar ca dupa o perioada asa lunga e cam greu sa o iei de la capat din nou, sa iubesti din nou, sa ai incredere in cineva...eu zic ca poate a fost mai bine asa mai ales ca am locuit impreuna aproximativ 2 ani si urma sa ne casatorim anul viitor! M-a dezamagit foarte tare si chiar daca o sa se intoarca vreodata nu o sa iert toata viata ce mi-a facut si nici nu se pune problema sa ma mai impac cu ea vreodata, nu vreau sa mai am de a face cu ea! Life Goes On!
Multumesc inca o data pentru ajutor! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am stat cu o fata de 4 ani si jumatate si nu o pot scoate din minti.m-am despartit acum 2 saptamani si s-a cuplat cu altul.ce sa fac? spuneti-mi va rog.chiar nu stiu cum pot face sa treaca durerea din sufletul meu, nu dorm nopti nu mananc nu stiu ce amcrying

| Smile_4559 a răspuns:

Si eu trec prin ceva asemanator, asa ca stiu cum te simti, uneori ma gandesc cum ar fi daca ne-am impaca, dar ma gandesc, oare merita? si va fi iar la fel? mai poti avea incredere in ea dupa? am incercat sa trec peste desi nu e usor, ma gandesc la ea des si nu conteaza cate relatii urmeaza sa ai pentru ca nu o vei putea uita atat de usor decat daca te vei indragosti iar de o alta persoana.
Imi pare rau pentru tine, si nu uita, tine-ti prietenii aproape te vor ajuta mult mai ales daca poti vorbi cu ei despre asta.