| Sergiu2609 a întrebat:

Dupa o relatie de apoape 2 ani de zile, m-am despartit de prietena mea, cu certuri cu multe alte cele etc, aman2 am suferit, despre impacare nu s-a pus probleme, sau spus multe si nah. Dupa 2 saptamani ea s-a cuplat cu un alt baiat, nu stiam inca avanad in vedere ca inca ne mai certam, dar in seara asta s-a intamplat sa o vad cu el, si chiar LA MINE IN CARTIER! baiatul fiind de prin alta zona si doar avandusi tovarasii pe aici. Am fiert de nervi avand in vedere ca avenit intentionat cu el aicia putand sa se plimbe si in alta parte. Am luato deoparte si am discutat cu ea, ma plesnit ca (o luasem pe sus dintre ei), el a incercat sa vorbeasca frumos etc ca nu sti si etc. Desi ea ii povestise multe despre mine si banuiesc ca eu fi spus ca si lociuesc pe aicia si era cam imposibil sa nu o vad, nu l-am batut si nici pe ea, dar le-am dat interdictie sa se mai plimbe impreuna pe sub nasul meu, cel putin ei, el n-are decat sa vina ca are prietenii, orice abatere de la regula am sa o iau ca lipsa de respect si voi actiona ca atare. CE AR FI FOST SAU ESTE CORECT SA FAC? DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ramooon a răspuns:

Sincer, asa i-ai facut jocul, nu trebuia sa ii arati nici ei, nici celorlalti ca te-a deranjat, ar trebui sa o lasi sa faca ce pofteste, cand o sa vada ca nu e bagata in seama o sa se lase ea singura pagubasa, eu zic sa o lasi sa se plimbe pe acolo si sa fii si tu cu alte fete, asta o sa o doara mai mult decat te doare pe tine, nu are cum sa nu o deranjeze, daca are interdictie nu o sa aiba ocazia sa vada cat de bine iti este tie :p las-o in plata ei, daca atat o duce mintea nu merita, caci stia ca o sa te raneasca si asta a vrut. NU merita, traiesteti viata nu sta sa vezi cu cine si daca vine ea pe acolo, asta o sa doara mai mult ca iterdictia m, indiferenta doare... e ceea mai buna arma. Acum daca te jigneste cu ceva sau daca intrece masura laughing de ce nu o palma nu strica niciodata...desi omul destept are ca arme vorbele, o vorba bine spune doare o viata, o palma decat cateva minute, ma rog sapatamani daca sunt date in reprizestraight face))tongue

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De ce sa o certi, de ce sa le dai interdictii daca TU NU MAI ESTI CU EA, OMULE!
Tu gandesti realist?!

E treaba ei ce face acum, nu mai e a ta ca sa o limitezi cum vrei.
Mi se pare prostesc cum ai reactionat, ca o primata: ''va calc in picioare daca va prind pe aici''.

Ce caraghios...

Te-ai facut de caca, sincer!

| gigiro a răspuns:

Nu ai procedat corect, ea se poate plimba pe unde vrea, nu are interdictie de la politie. Daca ea a gandit ca te face gelos in acest fel, a reusit. Tu nu ai reusit decat sa fii penibil si sa dai apa la moara. Te comporti ca un jandarm, nimeni nu are voie sa "dea interdictii ". Daca erai un pic diplomat, o lasa-i in pace, sa vada ca ti-e indiferent cu cine si unde se plimba. Indiferenta raneste de o mie de ori mai mult decat comportamentul militienesc. Cred ca de aceea te-a si parasit, pentru ca esti prea posesiv, prea gelos, o controlezi, nu-i dai libertate de miscare. Nu poti lega o prietenie adevarata si frumoasa in aceste conditii. Ea a discutat cu noul despre tine, si acum el stie ca ea nu a mintit cu nimic in privinta ta. Daca tii inca la ea, si vrei sa o recuceresti, nu mai proceda ca Van Damme, fii cu capul pe umeri.Scrie-i un bilet, nu un impersonal sms(sa vada ca ai si inima si romantism), in care sa-i explici ca ea reprezinta totul pentru tine, ca nu-ti doresti alta fata, ci numai pe EA, ca te vei transforma de dragul ei, ca nu vei mai fi posesiv, ca.

| cristiano9 a răspuns:

Regulaalaughing) mdea da'le la bot:X la aman2

| Sergiu2609 explică:

...eu nu i-am interzis sa fie cu el raised eyebrows ci doar sa nu imi defileze cu el la mine in cartier. Este un atac direct la persoana mea, stia ca ma va durea sa o vad cu altul, dar sa ma faca de *** si in fata prietenilor mei? Regret dar va astept sa fiti in situatia mea pe cei care au zis ca nu am procedat corect.

| DjReal a răspuns:

Eu am o relatie de aproape 3 ani si au existat ca la orice casa certuri si o data chiar am decis sa punem stop, dar cateva zile cat a durat ciondaneala nu au fost faze ca gata eu deja caut pe alta sau ea pe altul, in timpul asta tot vorbeam, dupa ce inchideam telefonul, vorbeam prin mesaje cu sutele s. a. m. d chiar daca atunci la nervi ne-am zis multe vorbe aruncate-n vantstraight facedar am stiut sa ne iertam si sa continuam, chiar si 2 ani la tine inseamna ceva, nu? v-ati pierdut 2 ani din viata fara rost, asa trebuia sa va ganditi, ca totusi sunt 2 ani... daca ea a facut asta si dupa 2 saptamani s-a cuplat cu altul, atunci abia astepta sa scape de tine, pentru ca sa zicem ca si-ar cauta refugiul in bratele altuia nici asta nu se poate abia dupa saptamani sa iasa cu altul, si sa te faca gelos? nu avea cum atata timp cat tu voiai sa te impaci cu ea, deci ar fi mai bine s-o lasi in pace, sa te faci indiferent, pentru ca opusul dragostei nu e ura ci INDIFERENTA! aia o va durea mai mult, nu le pune interdictielaughing ca doar nu e strada ta, nu ai nici un drept sa le impui nimic, dai dovada de gelozie si isi bat si altii joc de tine, zicand ca uite ma la ala ce a ajuns sa faca din cauza unei zdrente care nu meritahee hee
ce abatare de la regula frate? nu esti nimeni sa pui tu regulihappy
poti avea probleme cu garda daca continui asahappy

| CrynnaMarya a răspuns:

Ar fi mai simplu sa ignori. Ea face asta numai sa te faca pe tine gelos, tu nu trebuie sa ii faci jocul.Arata-i ca ai trecut peste, iesi si tu cu alte fete in prezenta ei. Daca nici asa nu se rezolva situatia inseamna ca ea inca tine la tine si dacasi tu ti la ea va puteti impaca.