| wolder a întrebat:

Dupa parerea mea si barbatii si femeile simt nevoia sa faca dragoste, dar cum vi se pare ca iubita virgina sa isi lase iubitul experimentat sa faca dragoste cu alta pentru ca el are `nevoi`?
Mi se pare o totala tampenie. O femeie poate sa ramana fidela chiar daca simte dorinta, acelasi lucru poti sa spui si despre un barbat nu trebuie sa se duca neaparat la curve. Un barbat daca vrea poate sa ramana fidel.
Acum va rog sa va spuneti voi parerea voastra poate eu judec gresit si puteti voi sa imi schimbati parerea. Multumesc.

15 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!

In niciun caz. Se presupune ca daca iubesti poti astepta pana cand aceasta este pregatita pentru a-si incepe viata sexuala.Mi se pare o tampenie.

| wolder explică (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Asa si este daca iubesti astepti.

| papusica987 a răspuns:

Da e o mare tampenie, daca simte nevoia poate sa se rezolve singur cu manutalaughing, nu sa`si insele partenera.
cred ca e putin nebuna fata, daca ii permite asta!
si ins ca el nu vrea o relatie serioasa daca nu e dispus sa astepte dupa ea...

| neutrino a răspuns:

Nu neaparat ideile noastre sunt cele mai bune, chiar daca credem in ele. Foarte putini barbati stau cu o fata o perioada mai mare de timp fara sa faca sex. Acesta e telul lor: sa pacaleasca fata. Sunt cazuri, cand la o anumita varsta se gandesc la casatorie. Cum sa piarda el o noua cucerire care e si tanara si virgina? Si daca ea e usor dusa cu duhul sau e foarte interesata de aceasta relatie, accepta compromisul. Stii, este o vorba: sa faca ce vrea, nu ma supar, numai sa faca fara sa stiu eu!

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Daca el isi iubea cu adevarat partenera, ar fi asteptat pana cand ea s-ar fi simtit pregatita pentru a-si incepe viata sexuala. Sexul intr-o relatie este important dar nu este cel mai important lucru, pe langa astea joaca un rol mult mai important respectul, afectiune si fidelitatea.
Ca sa intelegi, sex toata lumea poate sa faca nu trebuie neaparat sa iubesti persoana respectiva doar sa-ti stapanesti "nevoile", dar un barbat adevarat poate lasa nevoile sa astepte pana cand va trebui!

| wolder explică (pentru Ofiintă):

Sex poti sa faci cu oricine, dar dragoste faci cu o singura persoana pe care o iubestiwinking

| VictoriaEsman a răspuns:

Eu Cred ca ai totala deptate.dar noi femeile(fetele)nu suntim asa o nevoie mare de a face asta! barbatii au chestii de a lora si chiar daca nu fac asta au dureri. daca prietenele lor nu le pot ajuta ce le mai ramine sa faca? raspunde-mi la intrebare!

| Ofiintă a răspuns (pentru wolder):

Exact!

| wolder explică (pentru VictoriaEsman):

Se pot descurca foarte bine si cu mana! Si este vina lor daca se stiu neputinciosi de ce mai aleg sa stea cu o fata care nu le ofera tot ce isi doresc? Daca stiu ca au nevoie de sex de la o fata sa caute o persoane care poate sa ii daruiasca. Cand alegi partenerul te gandesti si la ce poate sa iti ofere mai ales daca esti baiat si nu poti sa `supravietuiesti` fara

Răspuns utilizator avertizat
| wolder explică (pentru radumstain):

Nimic nu te opreste! Cauti o partenerea dispusa ori nu te implici intr-o relatie si ai doar aventuri.

Răspuns utilizator avertizat
| VictoriaEsman a răspuns (pentru wolder):

Ai totala dreptate!

| EgroegD a răspuns:

Excelentă idee happy Să-l lase. Dacă are centură de castitate, el n-are. Le recomand chiar să se despartă laughing

| LOkk12 a răspuns (pentru wolder):

Bravooo! sunt de acord cu tinewinking