| Y3aaHH a întrebat:

Salut tuturor! Imi puteti spune care este parerea voastra despre "alura barbateasca"? Cum trebuie sa fie un barbat carismatic, cu o alura(fel de a fi) barbatesc in raport cu femeile, barbatii, copii(nu ai lui), prietenii, familia? Raspundeti cat mai mult, poate deveni un subiect interesant happy Dau funda pentru cel mai complex si mai realist raspuns happy

8 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Un barbat adevarat trebuie sa aiba "alura" de balerin, adica sa arate perfect in colanti.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru CoquineNoire):

Si ce inseamna perfect in colanti? Picioare puternice si fund bombat?

| harciog a răspuns:

Un om acelasi pentru toti in afara, dupa cum bine ai spus, celor care reprezinta responsabilitatile lui.Acolo e treaba serioasa.

| harciog a răspuns:

Un barbat adevarat e ala care e condamnat de toti si pe plan intelectual dar si estetic si-l doare exact in tinta p...aaa de la 11 m.

| adriana_3818 a răspuns:

De acord cu lemonshu.dar din pacate foarte rar mai intalnim barbati care sa se incadreze acestei "tipologii". mai ales in raport cu femeia." indraznet si diplomat, adica voalat nu prea direct ca un cocalar de doi lei". fooarte bine ai punctat aici!laughing

| yoysh a răspuns:

Pentru mine un barbat adevarat e unul care nu se pierde cu firea, calm si linistit in general.Insa, in momentele in care ar trebui sa intervina sa fie puternic si hotarat, sa fie in stare sa isi apere femeia si copiii. Sa fie genul de barbat care admira sexul frumos dar care nu intoarce capul dupa femei ca un disperat. Are langa el o femeie frumoasa, cu care se mandreste, este glumet, sportiv si prietenos. Nu injura decat cand e nevoie, bea doar bere si iubeste natura.
Asa vad eu barbatul ideal...insa mie mi se par charismatici tipii de treaba si seriosi. Nu cei care se cred ce nu sunt.

| TimMocan a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin un tatuaj pe tine, sa vorbesti urat cu femeile (pentru ca sunt inferioare), sa fii indiferent in acelasi timp cu ele, sa ai muschi, sa stii muzica, sa bei otet de mere pentru barbatie, sa o ai sculata tot timpul, mai ales la biserica - asta inseamna ca nu iti pasa de nimic - si sa ai o alta femeie in afara de mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alura barbateasca? mers drept,pieptul in fata,ochii indrazneti capul sus,sincer,cinstit,serios,fata de copii cu un comportament adecvat conform varstei,fara fite,adica sa fii cel care esti si care vrei sa devii, nu o fatada falsa, plina de figuri si aere.responsabil,respectuos,vocabular decent,toale ingrijite, nu numaidecat de firma, ci obisnuite dar care sa te reprezinte.cu femeile,glumet,ajutator,indraznet si diplomat,adica voalat nu prea direct ca un cocalar de doi lei,si fara vicii,adica sa nu duhnesti a alcool sau a mahorca{tiutiun},iar cu parfum discret si masculin nu sa mirosi ca o spiterie. voce serioasa si barbateasca,cand e nevoie, nu te lasa calcat in picioare.dar nici nu-ti pierde cumpatul cu orice prost, nu se merita.cam atat in rest mai corectezi cu timpul.