| teopeohy a întrebat:

Dupa parerea voastra care credeti ca este minimul de varsta pentru a-ti incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16-18 ani; în ziua de azi minim poate însemna și 11-12, unii/unele nu țin cont de acest lucru, asa ca,, în momentul când ești ready și mental și fizic.

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru fete 17 ani jumate plus o zi.happy
Pentru baieti, cand vor, pot, reusesc si se simt in stare.

| Violleta2022 a răspuns:

18 ani, ca sa ai discernamant si suficienta minte, sa iei decizia corecta.

| Sofer a răspuns:

Nu mai jos de 18 ani.

| Goete a răspuns:

Daca prin viata sexuala intelegi si masturbare, s-a observat ca si un fat o face in timpul sarcinii

| Lukasssz a răspuns:

10 ani.

| CIaudiu a răspuns:

16-17.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

17 ani pentru fete si 16 pentru baieti.

| Saiko10 a răspuns:

16 ani. aia este media pentru dezvirginari oricum.

| Aditu94 a răspuns:

Minimul de varsta.20 ani, cel mai recomandat, atunci cand esti copt/coapta la minte si stii la ce te expui. dupa cum vezi baietii stiu doar sa o bage, sa pompeze si sa isi dea drumul, mai departe nu ii mai intereseaza..si daca fata ramane gravida, vine cu scuze ca e vina ei..si decat sa suferi, mai bine stai bine mersii asa, se poate trai si fara sex, eventual daca simti nevoia, iti iei un vibrator si iti faci felul cu ala, e aceeasi chestie. parerea mea este ca atunci esti matura si vezi lucrurile altfel fata de cum vezi cand esti copila...la 20 ani ai si tuu niste pretentii...nu vrei doar sa incerci si sa te distrezi, vrei o relatie serioasa..in care sa ai baza in el sa o faci..nu ca in ziua de azi. fetel din generatia 90 incoace ..stiu sa se babardeasca de la 14 ani, se invata aiurea si cu timpul, cand vine un barbat si zice ca vrea pe langa o relatia cu ele si sex, dar din prima intalnire, intelege ca e ceva normal si un necesar..parerea mea este ca e un necesar, dar totusi, e bine sa te impui..sa nu ajungi vorba lumii incat sa fii cautata de x y z si tot asa..respecta-te pe tine, apoi pe restul, respectati corpul si fii o fata cu educatie. Cu respect, te pup, si gandeste-te bine ce faci.o vorba din popor spune ca croitorul masoara de mai multe ori inainte sa se apuce de treaba..asa fii si tu,cu bagare de seama, ascultati constiinta, nu inima, nu prietenii perversi care te corup cu informatii false, ca ba, e bine, e nu stiu cum..grija mare.

| Ratonul01 a răspuns:

12 ani

| libearcafan2002 a răspuns:

Cand te simti pregatit emotional

| limbidulcisivioi a răspuns:

Eu am inceput de la 6 cand o imitam pe lady gaga.

| SexKing69 a răspuns:

Minim 35. Spor la treaba!