| ZUzulikii a întrebat:

La ce varsta credeti ca este bine pentru a incepe viata sexuala pentru fete?happy

Răspuns Câştigător
| VampireDeea144 a răspuns:

Eu as zice vreo 16-18 ani chiar 19 pentru ca fata trebuie sa fie dezvoltata si mental dar si fizic ...trebuie sa fie pregatita happyfunda?

16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La ce varsta credeti ca este bine pentru a incepe viata sexuala pentru fete?
Ca rezultat colateral, pot apare copii, sau boli venerice, deci la varsta, la care esti pregatita mintal, financiar, social, etc. sa cresti si sa educi un copil. Deci dupa ce termini studiile. Oricum o vei incepe mai devreme. Cel putin, sa stii / sa cunosti si sa folosesti, asociate, cam toate metodele posibile, de evitare, a unei sarcini nedorite, ca accidentele sexuale inseamna sarcina si avorturile strica organismului femeii, si implica si mari riscuri medicale, ca cu o chiureta, poate fi ranit accidental uterul, si este tocmai cea ce nu iti trebuie. Ca timp asa, sa zic, dupa ce termini liceul si inainte de 28-29 de ani. Oricum, trebuie sa cunosti, cu mult mai devreme, toate modalitatile posibile de evitare / de prevenire a unei sarcini. Se poate ramane gravida, cu ocazia dezvirginării, si trebuie luate niste masuri de evitare, a unei asemenea situati. Inainte de jocurile erotice, trebuie sa cunosti, la perfectie, foarte multe, sub aspect teoretic, ca din joc erotic, se poate ajunge, mai mult, sau mai putin involuntar, la facut sex. Deci inainte de joc erotic, trebuie sa stii totul, despre sex si despre evitarea unei sarcini.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

18 ani.

| Picasso a răspuns:

Atunci,cand estitu pregatita si atunci cand estiin al 9-lea cer,adica atunci cand te face baiatu sa il dorestila pat,sa te sui peste el sa il smotocesti! ATENTIE daca iti cere sa faci cu el! SCHIMBAL e prea prost! pentru tine asa,nu prea e frumos ca un baiat sa iti ceara sa faci, e prea tzaran, trebuie sa te faca sa il doresti! succes! varsta nu depinde.adica thinking dar nu cred ca cineva mic ...sa se gandeasca la "viata sexuala" cand nu stie ce e aia tzurca sau pasarica!
succes.

| forever4you a răspuns:

De la 15 in susbig grin

| Pastiluţă a răspuns:

Depinde.
Fiecare îşi începe viaţa sexuală la ce vârstă vrea.happy

| Lummy a răspuns:

Cand te simti pregatita, nu exista nicaieri o varsta potrivita. Daca ai o rel serioasa cu un baiat, daca il iubesti si te iubeste o sa se intample.nu poti sa o facti cu oricine oricand, ai nevoie de intinitate, de locul vostru.depinde de voi

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| ArcAnna a răspuns:

Nu exista o varsta anume.se spune ca maturitatea fizica vine la fete de la 18ani iar la baieti 21 de ani

| MAndreea97 a răspuns:

16-17 ani big grin

| darielle a răspuns:

20 ani

| moriordie a răspuns:

E bine daca incepi mai tarziu, adica dupa 16-17 ani

| cryng a răspuns:

In momentul in care esti pregatita dar cel mai bine e dupa 16 ani

| briquette a răspuns:

Nu exista o varsta pentru asta, o faci atunci cand consideri ca esti pregatita!

| kathyangel a răspuns:

Eu cred ca pe la 17-18. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 80 de ani taica, la 80 de ani. Cele mai fermecatoare clipe trebuie sa le cunosti inainte mortii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

exact cum a zis Hirciogu, atunci simti si furnicarul daca vrea oarecewinking