| Maia a întrebat:

Dupa primul contact sexual poti ramane insarcinata? Mentionez ca nu s-a folosit prezervativul, dar nici nu a ejaculat.

Răspuns Câştigător
| llllllllllll a răspuns:

Sunt sanse pentru a ramane insarcinata, depinde de menstruatia ta. Daca este neregulata riscul este mai mare. Asteapta sa vezi daca iti vine mentruatia. Nu a ejaculat dar sunt sanse sa fi scapat asa zisele "lacrimi de sparmatoziozi ". Ca sa te linistesti, cel mai bine e sa-ti faci un test de sarcina la 14 zile de la act.

Bafta multa!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ba chiar riscul e mai mare fiindca se poate produce o ovulatie spontana. Daca nu a ejaculat, riscul ramane cuprins intre 4 si 27%, in functie de cat de fertila erai tu

| catthshshshs a răspuns:

Sanse mai mici, dar ele totusi exista.Mare grija pe viitor.

| Mya a răspuns:

Indiferent ca e primul contact, ori al n-lea, poti ramane insarcinata, cu atat mai mult daca nu te-ai protejat...Ai grija de ceea ce-ti poate schimba viitorul, o nastere timpurie ori o boala(d-ne fereste!).

| liveincolors a răspuns:

Din pacate, poti ramane insarcinata. Cel mai bine consulta un medic.

| gabitza_6878 a răspuns:

Normal ca poti sa ramai
daca erai in perioada fertila e posibil sa ramai, chiar daca nu a ejaculat( pentru ca e posibil ca niste spermatozoizi sa iasa si sa se infiga direct in ovulul tau)
dar nu trebuie sa te sperii...cumpara-ti un test de sarcinawinking

| imiplacemov a răspuns:

Poti ramane insarcinta la primul contact sexual. Sunt sanse mici dar se poate. Cel mai bine ar fi sa te protejezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti ramane insarcinta.lichidul seminar de la abieti contine si spermatozoizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU poti ramane insarcinata de la primul contact sexual, daca nu stiti nu va mai scrieti raspunsurile. Intreaba un medic ginecolog si iti va raspunde asemeni mie, sau du-te pe tabu.ro si cauta alfabetul sexuluiwinking
Bafta