| monicaaa17 a întrebat:

E adevarat ca femeile își schimba comportamentul când sunt la menstruație? Am prietene care spun ca devin irascibile,nervoase, plâng din orice, dar eu nu pățesc asa ceva.
Si încă ceva, pe voi cât de tare va doare pe o scara de la 1 la 10? Am auzit de cazuri când respectiva a leșinat de la durere.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Doar fetele si femeile care au probleme psihice devin mai agitate, restul sunt normale si fara comportament coleric, irascibile sau nervoase.
Eu nu am avut niciodata satarile astea de nervozitate, irascibilitate sau plans isteric.
In ce priveste durerea, da, este posibil sa fie mare, daca au probleme cu ovarele.

| Sofer a răspuns:

Și-l schimba. Devin mai pofticioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru barbati am auzit ca e bine sa le evite pe cat pot in perioada aia. Nu de alta dar poate iesi urat happy

| Justme79 a răspuns:

Buna da de obicei se mai întâmplă cazuri in care o persoană se poate schimba in timpul menstruației dar este ceva de moment uneori circumstanțele sunt de vina, cât despre partea cu durerea luna această am întâmpinat o durere că niciodată dar nu știu cauza in rest sunt normale!

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Este adevărat ca unele femei își schimba comportamentul în timpul menstruației însă nu este valabil la toată lumea.

| confusedgirl223 a răspuns:

Pot sa spun ca un 6-7. Nu m-a durut niciodata foarte tare. Eu sunt irascibila inainte sa-mi vina cu vreo 4-5 zile pentru ca ma dor toate (ovare, spate, rinichi, etc). In primele 2 zile stau si zac in pat. Ma irita si daca cineva respira langa mine. Daca pot sa evit iesirile din casa le evit pe cat se poate. Si in ultimele 2 zile imi revin si sunt foarte energica (poate pentru ca sunt extrem de fericita ca am scapat pe luna aia laughing) )

| FeleAlyn a răspuns:

Da ce ma, is extraterestri?