| Rj a întrebat:

In septembrie m-am lovit la cap(in partea stanga a fruntii) si la nas, dar nu am lesinat doar ca, mi-au trebuit cateva secunde sa-mi revin si sa-mi dau seama ce am patit. In ziua respectiva nu m-a durut deloc capul, dar o saptamana dupa aceea m-a durut, dar nu insuportabil. Apoi o luna mi-a trecut si iar m-a apucat, doar in partea stanga. De atunci tot asa patesc, imi trece cateva saptamani si ma apuca iar cateva zile. Nu m-a durut niciodata atat de tare cat sa iau calmant, dar e o durere sacaitoare si numai in partea stanga. Nu ametesc si nici nu vomit. S-ar putea sa am vreun cheag de sange? Am fost la doctorul de familie si mi-a zis ca daca a trecut atata timp nu am nimic, dar eu am citit cazuri pe internet unde s-a descoperit si dupa multe luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Poti face un RMN,iar acolo se va vedea foarte clar daca e vorba de un cheag,asta ca sa inlaturi orice urma de banuiala, dar de mersul la medic, eu tot zic ca nu scapi...

| oanaX a răspuns:

Du-te urgent la medic. poate fi ceva grav. daca durerea revine clar nu e o simpla lovitura.

| Lilia2621 a răspuns:

Pai poate nu ai chea in sange, dar poate fi o alta problema. O palitura, mai ales la cap, poate ajunge la consecinte mari. Mergi la medic, si nu la cel de familie dar la neurolog, si el trebuie sa te controleze si sa vada ce ai, ca aceste dureri insuportabile nu vin din senin. Si cu cat mai repede cu atat mai bine, caci poate acum fi doar nite dureri, dar mai incolo poate ajunge la pierderi de cunostinta, etc. Am citit, am auzit si am privit multe cazuri cu palituri la cap, care de a inceput nu erau nimic, iar apoi au adus la cancer si alte boli mortale. Cu capul nu e de glumit.

| princesSheart a răspuns:

Nu sunt specialista in domeniu, dar iti sugerez sa te consulti cu parintii si daca sunt de acord, ar trebui sa mergi la un medic specialist. El cu siguranta va sti care este problema ta.winking

| 3mY20002121 a răspuns:

Mai bine du-te si fa-ti o readografie la spital si atnuci esti sgur daca ai sau n. succes si sper sa nu ai

| PuLs a răspuns:

Du-te la un spital, loviturile la cap sunt cele mai periculoase. Sigur la spital o sa-ti zica ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
| cotcodac4 a răspuns:

Ba speiati fata asa deodata e bine sa iti faci o raza la spital e eftina tare de tot.eu nu sunt prea sunt cuminte de felul meu si daca cineva nu face cum zic ese naspa pentru aia si pentru minelaughing. am avut coaste rupte si pe ale nu au cum sa le puna in ghips,nas rupt, arcada sparta. taiat pe fata la ochi.si am mai fost lovit si in capcu o sticla de bere si tot nu am murit dar fata e plina de semne si daca nu ma crezi iti arat la web, is mai ceva ca morosanuu...laughing

| anonim1 a răspuns:

Nu sunt specialist in domeniu, cel mai bine ar fi sa consulti un specialist.nu te speria,pe cati oameni mai doare capul si iau calmante, daca medicul de familie nu ti-a recomandat sa mergi l a un specialist, sau mai poti mere la medicul de fam sa ii explici din nou problema, el stie cel mai bine daca trebuie sa te trimita si unde sa te trimita mai departe...ciaoo

| KaryPysy a răspuns:

Buna...eu zic mai bine te duci la un spital mare, fiindca este destu de grav