| teodora_9107 a întrebat:

E adevarat ca o fata dupa ce isi incepe viata sexuala, apoi cateva luni nu mai face sex si nici nu se masturbeaza, i se stramteaza vaginul?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu-i adevarat. Vaginul nu se stramteaza, dar daca o fata nu este pregatita pentru actul sexual, atunci se comporta ca si cum ar fi. Adica cand nu este pregatita, vaginul nu este la fel de bine lubrifiat si nu se extinde lejer, iar actul este dureros pentru ambii parteneri.
Sfat: nu sariti usor peste preludiu, acesta este esential ca sa ajungeti amandoi sa va simtiti bine.
Alt sfat: umm, ar fi multe de spus aici, referitor la contraceptie, religie, casatorie, etc. pagini nu doar cateva randuri. big grin

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela doar pentru ca tu esti utilizatorul anului (din intamplare dupa mine) asta nu inseamna ca sunt catelusul tau sa raspund la comenzi.
Nu tu pui punct ci eu pun punct fiindca tu te-ai luat la cearta cu mine, eu doar spunandu-mi la inceput parerea asa ca : cum ai spus si tu bunul simt asta cere, dar tu cred ca ai fi ultima persoana care ar avea bun simt.
Eu nu am avocati, nu i-am cerut lui @alexeanca sa intervina pentru mine, chiar daca am 15 ani asta nu inseamna ca nu sunt capabil sa-mi apar principiile.
Asa ca nu ma mai lua cu lucruri de genu ca si asa discutia a devenit penibila si tu inrautatesti totul.
Sper sa te mai maturizezi dupa cearta asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu. e. d.

| alexeanca a răspuns:

@brigaela, trist e ca la 30 de ani nu stii sa pui, adolescentii inteligenti la punct, decat jignindu-i si cerand ajutor la artileria grea a TPU-ului. Un om matur si inteligent s-ar fi retras primul dar tu nu, nu numai ca ne jignesti facandu-ne semianalfabeti si in toate felurile, doar pentru ca am indraznit sa o contrazicem pe brigaela atotstiutoarea, inventatoarea cozii de la pruna dar si amicele tale(cateva femei respectabile ce-i drept) isi dau cu parerea despre familia mea si isi permit sa o jigneasca.Ba mai mult de atat suntem facuti frustrati, infractori, rebuturi, fraieri si apelativele ar putea curge la infinit, dupa care intri tu triumfatoare si spui"acum ma simt mai bine". Sa inteleg ca tu incepi prima sa jignesti si tot tu te simti jignita?
Felul asta duplicitar de a fi nu prea imi miroase a bine, in sensul ca intr-o parte jignesti cu putere"semianalfabet, needucat" iar in alta iti plangi de mila ca esti jignita.Cine te-a jignit? Doar pentru ca nu sunt de acord cu tine si nu iti pup posteriorul (gen pyma)inseamna ca te jignesc? Ti-am mai spus ca am coloana vertebrala si nu ma las ingenuncheata de nimeni.Asa am fost educata de "familia nefericita"in care am fost crescuta, medici din tata in fiu(pentru simpla informare a lui Abh care era ingrijorata de soarta mea).
Marginalizata de societate nu sunt deloc pentru ca am stiut sa ma integrez in lumea adevarata. Spre deosebire de multi dintre cei de aici pentru care singura lume adevarata este cea virtuala, eu am o lume in care traiesc cu adevarat si ma dezvolt armonios, si nu am nevoie sa pup pe unul si pe altul in dos aici pentru a ma face remarcata.
Pentru mine daca plec maine de pe acest site, nu conteaza, pentru ca adevarata mea lume e cea reala nu una imaginara in care cei mai multi se dau ce nu sunt.
Si pentru simpla ta infomare, am primit multe mesaje in privat care imi cereau sa te jignesc cu adevarat pentru a avea motive reale de suparare, dar n-am facut-o pentru ca repet, eu nu jignesc pe nimeni doar ca atunci cand nu sunt de acord imi spun parerea.Atat.

| Lolololalali a răspuns:

Nu vreau sa ma implic sub nici un fel in discutie.
Dar, sunt de acord cu tine @alexeanca.winking

| teodora_9107 explică:

@ alexeanca : te-ai legat de intrebarea mea cum ca ar fi stupida, dar intrebare mai stupida ca asta nu am vazut : Va place Bryn Christopher-The Quest? Mie foarte mult :X http://www.youtube.com/watch?v=GM-3FfOVuQ0. Macar intrebarea mea e o curiozitate, are un rost. Dar a ta? Cu ce te incalzeste daca ii place cuiva acea melodie sau nu? :)) Dovada clara ca esti imatura.Mai asteapta pana sa cresti si tu mai mare, vezi-ti de liceul care abia l-ai inceput, apoi vi sa te iei de mine.
@ Brigaela multumesc mult pentru sustinere si nu te lua dupa toti copilasii care se iau de tine din lipsa de ocupatie si care nu au nici un sfert din inteligenta ta, dar ei se dau mari smecheri si destepti.

| teodora_9107 explică:

Si, auzi acolo,"adolescentii inteligenti" laughing dar de unde stii tu ca esti asa inteligenta? sa ne laudam singuri putem fiecare, lasa-i pe altii sa isi spuna parerea.

| alexeanca a răspuns:

@teodora laughingEsti tare fanny, bine in sensul subtirel, nu ti-o lua in cap.Intrebarile mele draga domnisoara sunt unele pe masura varstei(si da, exista mii de fani ai acestui cantaret si nu ai lui Justin Bieber slava domnului) iar alte intrebari sunt foarte inteligente la care pot raspunde doar oameni inteligenti, dar nu sunt puse la categoria de interes major pentru tine"dragoste si sex". Adevarul e ca nurii mei stau la locul lor(nu ca ai tai, in alta intrebare te plangeai de efectul devastator al gravitatiei), iar probleme vaginale nu am, pentru ca am doar 15 ani si nu mi-am inceput viata sexuala.
Insa spre deosebire de tine, am o mama care imi e inainte de toate prietena, careia mi-as permite sa ii cer sfatul nu as intreba pe oricine ce sa fac sa mi se stramteze vaginul.
O alta mare problema a ta este ignoranta de care dai dovada si pentru ca vreau sa te ajut iti ofer urmatoarele sfaturi:
-viata sexuala se incepe dupa 18 ani cu o persoana pe care o cunosti de cel putin un an si de care te-ai legat si sentimental.
-daca iti iubesti partenerul si el te iubeste pe tine, va accepta negresit sa isi faca analize:pentru depistarea virusului HIV sau hepatitei
-inainte de a o face prima data, discuti deschis cu partenerul despre metodele contraceptive pe care le folositi, cum ar fi prezervativ(care e cel mai sigur si iti ofera si protectie impotriva eventualelor BTS-boli cu transmitere sexuala si de temutul virus HPV care iti poate da cancer de col uterin chiar si la 20 de ani)
-pentru ca vreau sa te ajut cu adevarat, nu cum fac altii in 3 randuri, m-am interesat pentru tine si iti poti stramta vaginul apeland la exercitiile Kegel sau daca buzunarul iti permite poti merge la un medic bun care iti poate face o reconstructie a membranei himenale(pentru ca asta e oful tau major) si daca tu tii neaparat si o operatie de stramtare a vaginului.Personal cred ca nu ai varsta necesara dar daca tu vrei cu adevarat nimeni nu te contrazice.
Daca mai ai alte nedumeriri scrie-mi mesaj in privat si promit sa iti raspund! happy

| alexeanca a răspuns:

@teodora? Mi-am facut IQ test.Stii ce e ala? Hai sa iti explic, cu tine pot sa am rabdare happy
IQ test=teste pentru masurarea inteligentei.
Ca sunt inteligenta o stiu eu, mi-au confirmat-o testele de care iti vorbeam, rezultatele pana acum de la scoala, profesorii care ma pregatesc.Pentru 15 ani stau destul de bine la capitolul asta!
Tu te-ai testat?big grin

| ileanaadrianastan a răspuns:

Nu recomand masturbarea, ci o viata sexuala armonioasa. Nici masturbarea si nici sexul oral ori anal.