| teodora_9107 a întrebat:

E adevarat ca o fata dupa ce isi incepe viata sexuala, apoi cateva luni nu mai face sex si nici nu se masturbeaza, i se stramteaza vaginul?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu-i adevarat. Vaginul nu se stramteaza, dar daca o fata nu este pregatita pentru actul sexual, atunci se comporta ca si cum ar fi. Adica cand nu este pregatita, vaginul nu este la fel de bine lubrifiat si nu se extinde lejer, iar actul este dureros pentru ambii parteneri.
Sfat: nu sariti usor peste preludiu, acesta este esential ca sa ajungeti amandoi sa va simtiti bine.
Alt sfat: umm, ar fi multe de spus aici, referitor la contraceptie, religie, casatorie, etc. pagini nu doar cateva randuri. big grin

39 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Peretii vaginului sunt lipti intre ei in afara contactelor sexuale, asa incat cavitatea practic nu exista. La contact sexual, se muleaza ca o teaca pe penis (vagina=teaca)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Antitemepenet, am invatat de multa vreme ca nici o problema nu este superficiala sau prea putin serioasa. Daca asta o nelinisteste pe domnisoara asta (care nu e deloc plebe, de vreme ce se exprima destul de corect si de elegant), atunci pentru ea este o problema serioasa si nici eu, nici tu nu avem dreptul sa o jignim. Nu-mi place atitudinea ta "superioara", mi se pare gaunoasa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Antitemepenet, tu nu ai mai mult de 8 clase cum nu sunt eu preoteasa. Iti atrageam atentia ca o consideri plebe, needucata si proasta pe o fata/femeie care scrie corect gramatical, in timp ce tu esti semialfabetizat si faci greseli de tot rasul. Nu vorbeam de caracter aici, ci de educatie si inteligenta. Uita-te si tu cu un ochi critic la mesajul ei (o avea 12 ani) si la al tau. Tu dai dovada de mult mai putina educatie (minima). Nu stiu prin ce scoli si de ce ti-oi fi pierdut timpul, dar cat timp tu iti bati joc de limba mea materna, scrii cu picioarele, gen "raspunde-ti" si "raspunde-ai", imi bine abtine-te de la orice judecata de valoare. Despre oricine. ca sa te citez, orice om cu 4 clase primare si bun simt cat pana la genunchiul broastei foloseste un dictionar cand scrie si nu se exprima in halul asta. Macar din respect pentru el, daca nu pentru partenerii de discutie. Tu nu o faci, dar ai pretentia de la altii sa se informeze bine. Fa-o tu inainte si comenteaza dupa ce te asiguri ca ai dreptul. Serios vorbind, nu ti-e rusine sa scrii asa cum scrii, sa te exprimi asa cum te exprimi si totusi sa ai impresia ca esti superioara cuiva, ca poti da sfaturi si face observatii?
Cat despre "vastele mele cunostinte"... sa fim seriosi. Cunostintele mele sunt medii, deloc vaste, deloc ample. Nu stapanesc decat foarte putin din domeniul medical si nu am cu ce sa fac parada. Cel putin deocamdata, dar ma perfectionez.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Antitemepenet, te las pe tine sa demonstrezi ca esti mai inteleapta si sa imi dai dreptate pentru a incheia discutia. Greselile grosolane de gramatica iti apartin, sunt citate cu ghilimele din raspunsurile tale de pe aceasta pagina. Cred ca ti se pare ca scrii perfect corect, de vreme ce nu te verifici in DOOM (macar). Dar daca ai face-o, ti-ar fi o groaznica rusine, sper.
Stii de ce o apar pe Teodora? Fiindca bunica mea (un om extraordinar) m-a invatat ca lucrurile rele se intampla fiindca oamenii buni intorc privirea si se fac ca nu vad. Nu am putut sa ma fac ca nu vad ca o persoana lipsita de educatie si plina de rautate acuza o alta persoana de ceva ce n-a facut. Teodora a pus o intrebare care nu a jignit pe nimeni, a folosit termeni decenti si corecti, nu a facut greseli grosolane de gramatica, nu a atacat pe nimeni, nu a refuzat nici un dialog, nu a catalogat pe nimeni ca fiindu-i inferior, nu a folosit apelative de mahala sordida (gen domnisorico), nu a murit de grija altuia (cum mori tu de grija timpului si profesiei mele, ca si cainele de drum lung). Nu exista nici un motiv rezonabil pentru care nu avea dreptul la raspuns la intrebare sau pentru care cineva are voie sa o apostrofeze si jigneasca. Tu, totusi, ai facut-o. Cineva trebuia sa-ti arate lungul nasului. Ma uitam, de curiozitate, daca ti-ai editat macar raspunusrile la nivelul greselilor pe care ti le-am semnalat. Nu, n-ai facut-o, de parca nici n-ar exista. Sincer, sunt pe pagina asta si tu sustii ca nu sunt. Ce sa cred eu din asta? Ca te certi cu mine de dragul de a fi bagat in seama si a spune ca ai auzit de poetii antici? OK, ti-ai castigat minutul de celebritate (si de rusine, din punctul meu de vedere).

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alexeanca, stii care este rolul tau pe site? Sa pui pe fiecare la punct si sa stabilesti, fara putinta de tagada, ce trebuie sa faca fiecare si la ce se pricepe cel mai bine. Nu e prima data cand imi organizezi activitatea pe site si viata in general dupa niste reguli stricte stabilite de tine care nu suporta nici un amendament. Nu a fost politicos si nici distractiv nici prima data, nici acum. E adevarat ca acum e mai putin deranjant fiindca am inceput sa-mi incheg o parere despre tine si deja ceea ce spui conteaza mult mai putin ca prima data.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am inteles, nici unul nu va considerati parteneri egali de discutie si considerati ca imi pierd timpul discutand cu voi. Ciudat, eu chiar aveam impresia ca se poate discuta cu oricine, fara a fi pierdere de timp, ca nu conteaza daca suntem adolescenti sau adulti.
Antitemepenet, ai dreptate ca am dubii privind sexul tau. Nu mi-a fost niciodata clar ce esti, fiindca ai un stil feminin de exprimare, dar am vazut ca altii ti se adreseaza ca unui barbat. Da, am o greseala de tastare si o confuzie privind sexul tau. Dar nu scriu "raspunde-ai". Vezi diferenta?
Oricum, vad ca tu si Alexeanaca va simtiti in elementul vostru aici si chiar ma intreb daca mai trebuie sa va dau eu apa la moara sau va descurcati singuri. Nu stiu la ce te referi cu raportatul. Eu nu votez cu stupid (poti verifica in pagina mea) si niciodata nu raportez discutii care ma implica (poti verifica la Admin). Stiu ca tu asta ai face, dar eu nu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teodora, fata acre a pus intrebarea, nu pare nemultumita de raspunsul meu, ci mai degraba de interventia lui Antitemepenet. Asadar, ceea ce spui tu. Alexeanca, nu se sustine. Si, daca citesti atent, Antitemepenet m-a acuzat ca i-as raporta raspunsurile. Si lui i-am raspuns, asa ca nu e cazul sa te simti tu vizat.
Pe mine ma distreaza discutiile in contradictoriu, mai ales bazate pe argumente. Cu oameni inteligenti nu se transforma in certuri. Interesant este ca voi amandoi ati inceput cele doua discutii in contradictoriu si apoi ma acuzati sincron ca n-am altceva mai bun de facut decat sa ma contrazic cu adolescenti. Din experienta mea, adolescentii sunt parteneri egali de discutie si nu mi se pare deloc nepotrivit ca un adult sa discute cu un adolescent. Nici pierdere de timp. Voi amandoi, la unison, de parca nu aveati argument mai bun, mi-ati spus ca imi pierd timpul pretios discutand in contradictoriu cu voi, de parca ati fi cantitati neglijabile.
Tu. Alexeanca, te legi mai mereu de raspunsurile mele, nu e nimic nou in subiect. Ai vazut pur si simplu ca sunt implicata intr-o discutie in contradictoriu si nu te-ai putut abtine. Inteleg asta, nu-ti face probleme. Dar nu poti pretinde ca eu am iscat-o.
Antitemepenet, este evident pentru toti ca tu nu i-ai citit pe antici, nu mai face eforturi. Lipsa ta de intelegere fata de cei din jur si superioritatea pe care incerci sa o afisezi spun multe despre tine. Inteleg ca tie ti se pare amuzant sa faci pe cineva "plebe". vad ca si lui Alexeanca i se pare cel putin la fel de distractiv. Mie nu. Dar incep sa ma gandesc daca nu cumva voi aveti dreptate si degradarea societatii la care suntem martori a ajuns deja atat de departe.
Imi cer scuze de la Teodora pentru degenerarea discutiilor sub intrebarea ei. Subliniez inca o data ca nu a fost nimic gresit in ea si ca nu are nici o vina. Imi pare rau pentru jignirile care i s-au adresat de catre Antitemepenet si de faptul ca Alexeanca a aplaudat aceste jigniri, in loc sa le condamne. Teodora, nu tu esti tinta acestor jigniri, ceea ce spun cei doi adolescenti mai jos nu are legatura cu tine, nu meriti aceste cuvinte si nici acest tip de tratament. Ele imi sunt adresate strict mie, desi nici eu nu le merit. Dar putem trece, amandoua, cu fruntea sus. Fiindca stii si tu, ca si mine, ca n-am facut nimic rau si ca oamenii astia doi nu ne pot manji cu noroi, oricat ar incerca.
Ma gandeam acum daca tristetea pe care o resimt merita. ma gandesc adesea ca activitatea mea pe TPU ma face sa vad o fata pe care as prefera sa o ignor a oamenilor. Stimati adolescenti Antitemepenet si Alexeanca, v-am considerat parteneri egali de discutie. Voi ati dovedit ca sunteti mult mai mult (sau mai putin de atat). Imi pare rau de voi si de mine ca impart aceeasi lume cu voi. Nu e rautate, e tristete amara.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, discutia asta era intre tine si mine. Cand tu nu ai facut fata, a intervenit Alexeanca. Cu ce drept interzici tu cuiva sa participe la o discutie publica? Sa-ti fie rusine!
Cu Pyma am avut o discutie in contradictoriu. Multi oameni au, asta nu inseamna ca se dusmanesc sau ca ajung la absurd ca tine.
Tu ai inceput acest conflict, apoi Alexeanca a intervenit in el, asa ca eu decid cand se termina (bunul-simt ve obliga la asta). Si se termina acum cand eu spun asta: Antitemepenet, tu si Alexeanca mi-ati demonstrat ca intr-adevar ne apropiem de barbarie daca societatea permite existenta unor oameni ca voi, incapabil sa-si sustina parerile fara sa-i loveasca pe altii. M-am intristat mult aseara fiind martora la coborarea voastra sub limitele acceptabile ale umanului. Acum nu mai sunt trista. Ci sunt hotarata sa nu va bag in seama, sa imi asum faptul ca nu facem decat aparent parte din aceeasi lume. Calea mea aici si in general este alta si eu mi-am gasit-o. Conflictul se incheie astfel: toti am pierdut, probabil cel mai rau eu. Fiindca cine se amesteca in tarate risca sa fie mancat de porci. Sfarsit. Sunt curioasa daca veti avea demnitatea sa acceptati sfarsitul acolo unde isi are locul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu. e. d.

| Crisu a răspuns:

Nu, nu este adevarat.inainte de a posta atfel de intrebari, bine este sa e informezi. tongue

| fabiola a răspuns:

O fi adevarat, dar pentru cine mai conteaza?

| Sapphire a răspuns:

Nu este adevarat. Nu e vreo regula. A 2-a oara o poti face oricand, a 2a zi, peste 3 luni, nu conteaza. Pur si simplu o faci cand simti si daca ai cu cine si asa e si cu masturbarea. Vaginul nu se ingusteaza. Doar daca vrei sa ti-l pastrezi cum ti l-a lasat mama natura poti face niste exercitii Kegel contractandu-ti muschii din zona vaginului si te ajuta sa ai si orgasme mai intense.
http://venus.org.ro/Sexualitate/Exercitiile-Kegel-ghidul-de-la-A-la-Z.html

| pyma a răspuns:

Subscriu la cele spuse de Brigaela.
@antitemepenet19191 și alexeanca: sunteți josnici!
P. S.: Voturile stupid eu vi le-am dat, nu Brigaela, nu am nicio legătură cu Brigaela, pur și simplu nu m-am putut abține când am văzut ce debitați și nici nu mă obosesc să vă exemplific, pentru că este clar o pierdere de timp.

| alexeanca a răspuns:

Pai in cateva luni de sex, vaginul tau nu se largeste in asemenea hal incat sa fie nevoit sa sa se stramteze laughingLargirea vaginului sau "relaxarea" se produce in timp, dupa nasteri multiple si e un proces uneori "normal" al imbatranirii. Tu insa probabil ai vrut sa intrebi despre mitul care circula printre adolescente naive, ca sa nu zic prostute, care au impresia a dupa ce si-au inceput viata sexuala, regretand decizia, isi doresc sa redevina virgine si cred ca e posibil practicand abstinenta.Deci "fata draga poti fi trista"! Virgina n-o sa mai devii daca nu faci sex, iar vaginul tau nu are nevoie sa se stramteze...deocamdata!
@Brigaela ca un medic bun ce ne spune ca e ar fi trebuit sa iti dea ea aceste informatii, sa intuiasca ce vrei tu sa intrebi nu sa se ia la cearta cu adolescentii pe site, dar nimic nou, sportul asta ii place mult.Personal cred ca @antitemepenet19191 e mult mai funny si inteligent decat multi de aici, iar despre scrierea corecta am si eu multe de spus, inclusiv la adresa unor mari experti de aici.Multe greseli le poti face involuntar iar pe altele le faci din nestiinta.Asa si? Ar trebui fiecare sa se limiteze la ce crede ca stie el mai bine:@antitemepe net la a-i amenda pe cei care pun intrebari prostesti pe site iar @Brigaela la categoria sanatate.Hai sa nu ne mai muscam unii pe altii de posterior in preajma sarbatorilor vrand sa parem noi mai cu mot.

| alexeanca a răspuns:

@Brigaela nu pot sa spun decat un lucru despre tine:ai o rautate ce iti iradiaza prin toti porii.Parerea ta despre mine ma impresioneaza in proportie de 0, 00%. Un adult care se cearta cu adolescentii pe site, niciodata nu va fi demn de admiratia mea. Exista cativa oameni deosebiti pe acest site pentru care am tot respectul. Tu nu te numeri printre ei si niciodata nu o sa am nimic de invatat de la tine.Mersi pentru atentie.

| alexeanca a răspuns:

@Brigaela comportamentul tau intrece orice imaginatie...sincer! Nu pari mai matura decat mine si antitemepenet.Eu am 15 ani el la fel probabil. Vrei sa o tinem tot asa pana dupa Craciun? Chiar esti obositoare revenind iar si iar la subiect. Discutii pot sa duc cu oricine si nu mi-a fost frica sa ma bag in ele pentru ca stiu ce am in cap si nu imi prind urechile.Am spus ca nu am ce invata de la tine. Faptul ca esti userul anului si ca ai medii cunostinte in domeniul medical(dupa cum tu ai spus)nu te face deloc superioara si nu suntem toti datori sa ne inclinam in fata ta.
In primul rand antitemepenet nu te-a jignit pe tine chiar deloc.Si-a manifestat doar nedumerirea cum o persoana matura ca tine acorda atentie unei intrebari extrem de stupide"daca nu ma mai masturbez mi se stramteaza vaginul?". Tie intrebarea asta ti se pare inteleapta si inteligenta? Tu nici macar n-ai inteles sensul intrebarii! Fata asta vroia sa afle daca va redeveni virgina pentru ca asa cum a spus la o intrebare anterioara, are un iubit si vrea sa-si inceapa viata sexuala cu el si ca multe individe de pe aici vrea sa se de-a ce nu e de fapt. El iti atragea atentia prin raspunsul acordat tie, ca le dai nas celor care habar nu au de adevaratele valori ale vietii:onestitatea, cinstea, puritatea.La alte intrebari de acest gen chiar tu erai extrem de vehementa uneori.Acum insa nu! Te-ai luat de un individ care chiar are ceva in cap pentru a o proteja pe una care se vaieta ba ca vrea sa fie virgina, ba ca are sanii lasati(la alta intrebare) admirandu-i talentul la scris.As spune ca ma dezamagesti dar nu e nimic nou pentru tine. Mi-am afirmat deschis parerea despre tine, asa cum si tu ai facut-o la adresa mea, si nu are sens sa o repet dar pentru tine o fac:nu cred ca eu as avea ceva bun de invatat de la tine!
Si nu te acuza nimeni ca votezi cu stupid. Din partea mea poti sa iti pui toti amicii de aici sa ma voteze, putin imi pasa de voturile tale. Dupa cum observi nu sunt genul de copil fara minte care sa alerge dupa fundite. M-a deranjat aici, veninul varsat de tine asupra unui individ plin de haz. Iar raspunsul tau chiar si din punct de vedere medical a fost pe langa, deoarece nu ai inteles sensul intrebarii.

| alexeanca a răspuns:

@brigaela ia un antidepresiv daca te-ai intristat.Nimeni nu a intervenit pentru nimeni aici iar mie mi se rupe de intristarea ta. M-am luat de tine cand ai dat raspunsuri pe langa domeniul in care te crezi atat de buna. Urmaresti tu ceva cu intretinerea la infinit a acestui subiect, dar sincer eu m-am cam plictisit asa ca te las sa te certi singura sau cu cine te mai baga in seama.
Ai jignit prima aici, cand ai spus despre antiteme ca e needucat, ca e semianalfabet si alte tampenii pe care am vazut ca le debitezi cu multa placere.
Nu-ti urmaresc raspunsurile si nu am ceva cu tine, stai linistita. Dar dau de tine la tot pasul si sa fiu a naibii daca nu imi vine in minte vesnica intrebare:cand ai frate timp sa dai zeci de mii de raspunsuri daca esti medic? Un medic bun are mult de studiat si ti-am dat ca exemplu parintii mei. Apoi mai esti si casatorita, banuiesc ca dupa servici ai si acasa ceva de facut. Dar uite ca tu esti super femeia care are timp si de discutii in contradictoriu cu adolescentii pe TPU.
In speranta ca totusi o sa incetezi iti doresc Craciun fericit!
@pyma stii ce? nimiclaughing

| alexeanca a răspuns:

@brigaela, trist e ca la 30 de ani nu stii sa pui, adolescentii inteligenti la punct, decat jignindu-i si cerand ajutor la artileria grea a TPU-ului. Un om matur si inteligent s-ar fi retras primul dar tu nu, nu numai ca ne jignesti facandu-ne semianalfabeti si in toate felurile, doar pentru ca am indraznit sa o contrazicem pe brigaela atotstiutoarea, inventatoarea cozii de la pruna dar si amicele tale(cateva femei respectabile ce-i drept) isi dau cu parerea despre familia mea si isi permit sa o jigneasca.Ba mai mult de atat suntem facuti frustrati, infractori, rebuturi, fraieri si apelativele ar putea curge la infinit, dupa care intri tu triumfatoare si spui"acum ma simt mai bine". Sa inteleg ca tu incepi prima sa jignesti si tot tu te simti jignita?
Felul asta duplicitar de a fi nu prea imi miroase a bine, in sensul ca intr-o parte jignesti cu putere"semianalfabet, needucat" iar in alta iti plangi de mila ca esti jignita.Cine te-a jignit? Doar pentru ca nu sunt de acord cu tine si nu iti pup posteriorul (gen pyma)inseamna ca te jignesc? Ti-am mai spus ca am coloana vertebrala si nu ma las ingenuncheata de nimeni.Asa am fost educata de "familia nefericita"in care am fost crescuta, medici din tata in fiu(pentru simpla informare a lui Abh care era ingrijorata de soarta mea).
Marginalizata de societate nu sunt deloc pentru ca am stiut sa ma integrez in lumea adevarata. Spre deosebire de multi dintre cei de aici pentru care singura lume adevarata este cea virtuala, eu am o lume in care traiesc cu adevarat si ma dezvolt armonios, si nu am nevoie sa pup pe unul si pe altul in dos aici pentru a ma face remarcata.
Pentru mine daca plec maine de pe acest site, nu conteaza, pentru ca adevarata mea lume e cea reala nu una imaginara in care cei mai multi se dau ce nu sunt.
Si pentru simpla ta infomare, am primit multe mesaje in privat care imi cereau sa te jignesc cu adevarat pentru a avea motive reale de suparare, dar n-am facut-o pentru ca repet, eu nu jignesc pe nimeni doar ca atunci cand nu sunt de acord imi spun parerea.Atat.

| alexeanca a răspuns:

@teodora laughingEsti tare fanny, bine in sensul subtirel, nu ti-o lua in cap.Intrebarile mele draga domnisoara sunt unele pe masura varstei(si da, exista mii de fani ai acestui cantaret si nu ai lui Justin Bieber slava domnului) iar alte intrebari sunt foarte inteligente la care pot raspunde doar oameni inteligenti, dar nu sunt puse la categoria de interes major pentru tine"dragoste si sex". Adevarul e ca nurii mei stau la locul lor(nu ca ai tai, in alta intrebare te plangeai de efectul devastator al gravitatiei), iar probleme vaginale nu am, pentru ca am doar 15 ani si nu mi-am inceput viata sexuala.
Insa spre deosebire de tine, am o mama care imi e inainte de toate prietena, careia mi-as permite sa ii cer sfatul nu as intreba pe oricine ce sa fac sa mi se stramteze vaginul.
O alta mare problema a ta este ignoranta de care dai dovada si pentru ca vreau sa te ajut iti ofer urmatoarele sfaturi:
-viata sexuala se incepe dupa 18 ani cu o persoana pe care o cunosti de cel putin un an si de care te-ai legat si sentimental.
-daca iti iubesti partenerul si el te iubeste pe tine, va accepta negresit sa isi faca analize:pentru depistarea virusului HIV sau hepatitei
-inainte de a o face prima data, discuti deschis cu partenerul despre metodele contraceptive pe care le folositi, cum ar fi prezervativ(care e cel mai sigur si iti ofera si protectie impotriva eventualelor BTS-boli cu transmitere sexuala si de temutul virus HPV care iti poate da cancer de col uterin chiar si la 20 de ani)
-pentru ca vreau sa te ajut cu adevarat, nu cum fac altii in 3 randuri, m-am interesat pentru tine si iti poti stramta vaginul apeland la exercitiile Kegel sau daca buzunarul iti permite poti merge la un medic bun care iti poate face o reconstructie a membranei himenale(pentru ca asta e oful tau major) si daca tu tii neaparat si o operatie de stramtare a vaginului.Personal cred ca nu ai varsta necesara dar daca tu vrei cu adevarat nimeni nu te contrazice.
Daca mai ai alte nedumeriri scrie-mi mesaj in privat si promit sa iti raspund! happy

| alexeanca a răspuns:

@teodora? Mi-am facut IQ test.Stii ce e ala? Hai sa iti explic, cu tine pot sa am rabdare happy
IQ test=teste pentru masurarea inteligentei.
Ca sunt inteligenta o stiu eu, mi-au confirmat-o testele de care iti vorbeam, rezultatele pana acum de la scoala, profesorii care ma pregatesc.Pentru 15 ani stau destul de bine la capitolul asta!
Tu te-ai testat?big grin

| ileanaadrianastan a răspuns:

Nu recomand masturbarea, ci o viata sexuala armonioasa. Nici masturbarea si nici sexul oral ori anal.

| Puyaxxx a răspuns:

Da ii adv dar nu cred ca rezisti ii prea placut sa rezistibig grin

| Lolololalali a răspuns:

Nu vreau sa ma implic sub nici un fel in discutie.
Dar, sunt de acord cu tine @alexeanca.winking

| mishybmx a răspuns:

Dada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai tilla tequila, de ce mama naibii crezi ca pune intrebarea? pe mine m-a pacalit cineva cu strimtarea vaginului, era s-o iau de nevasta, sunt unele tertipuri de ati ingusta vaginul si nici degetul nu mai intrawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu tiu am doal doi anisoli...rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela ...atitudine "superioara" ti se pare "gaunoasa".
Scuza-ma ca te intreb dar daca scrii gramatical si elegant asta inseamna ca esti si inteligent? straight face.
Nu credeam ca ai asa o mentalitate despre oameni. Adica.acum dau un alt exemplu care nu are legatura cu subiectul nostru:
Daca un om a comis o crima si este un om extrem de cult, citit cu un vocabular perfect...inseamna ca ar trebui scutit de pedeapsa? Asa ai proceda tu daca ai fi de exemplu judecator?
Brigaela... dupa cum am spus la fel a si celorlalti.nu mai picati in plasa unor plebe ca domnisora de mai sus (si ma repet). Doar fiindca si-a verificat mesaju de 100000 ori si a pus o intrebare extrem de stupida asta inseamna ca ar trebui sa fie o persoana demna de admirat? Eu nu cred!
Si ca sa ma fac clar eu nu ma cred superior nimanui.
Nu sunt medic, nu sunt psiholog sa ma dau mare ca le stiu pe toate.
Sunt o persoana normala si nici eu nu cred ca tu dai raspunsuri de simplu doctor binefacator. Si eu consider ca prin raspunsul tau de aici ai dorit sa ne arati mai mult vastele tale cunostinte despre lucruri de genu si nu sa ajuti o persoana cu tot sufletu.
Asa ca te rog...si poate in timp ce tu raspunde-ai la respectiva domnisoara de mai sus un pacient aflat in grija ta avea mare nevoie de ajutor.
Sau...in fine ...sunt multe probleme mai grave de discutat si nu consider acum de exemplu ca prin atitudinea ta iti iei meseria de doctor in serios.
Si da le numesc plebe deoarece am trait la scoala si mai intalnesc se pare cu fiecare zi ce trece persoane de genu domnisoarei "cultivate" de mai sus. Asa ca nu imi retrag raspunsul DA sunt plebe (persoane de genu ei nu oricare fiindca mai exista si altii foarte inteligenti in ziua de azi cu, care eu vorbesc in fiecare zi) si daca se va simti ofensata mi-o va spune chiar ea, nu are nevoie de avocat.
Si apropo daca tot mi-ai zis ca sunt "superior" atunci o sa ma comport ca unul chiar acum: orice om interesat de persoana lui se intereseaza de toate inaintea unui contact sexual...nu vine dupa si ne spune de fapt ca aproape habar n-are ce facut dar care sunt consecintele faptelor sale? "Domnisoara" de mai sus nu depaseste sigur 12 ani.asa ca lasa-ma ca prin argumentul tau totul devine o prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela eu in primul rand nu te-am jignit asa pe fata... ce este cu atitudinea asta ostila fata de mine? Nu ma cred luna si soarele ci pur si simplu nu suport ca pe un site unde se discuta cat de cat probleme serioase tu le dai nas unor fiinte ca "domnisoarei".
Care a fost problema ta ca eu m-am luat de ea si am facut-o plebe?
Cu ce te deranjaza pe tine? E ruda cumva cu tine pe siteu asta, sau esti chiar tu poate cu "o dublura"?
Chiar nu iti mai iei meseria de medic in serios acum stand si certandu-te cu mine. Eu pot continua la infinit insa tu ca o persoana inteligenta ai putea pune capat discutiei insa nu o faci ceea ce denota ca nici tu nu ai mai multa minte decat a unui copil certaret.
Din scrisul si exprimarea mea nu rezulta decat ca as avea 8 clase?
Draga doamna nu cred ca ai spus cu sinceritate lucrul acela ci mai mult din invidie fiindca stii ca am dreptate in legatura cu ce spun despre unele persoane si nu esti genul de persoana care sa stie sa piarda.
Gramatica mea este perfect normala si corecta insa cred ca ai gresit punctul de tinta pentru a ma lovi fiindca nu o sa gasesti prea des greseli gramaticale in raspunsurile mele. Nu stiu...probabil le-ai si inventat pe unele sau le-ai imprumutat din alte raspunsuri.
Si in ceea ce priveste exprimarea mea o poti dobandi si tu fiindca nu cred ca o urasti, cititind Iliada, Odiseea si Eneida (in versuri) si astfel mai retii si alte informatii mult mai importante care te vor face mai presus de ceilalti. Insa nu stiu daca vei vrea sa le citesti fiind recomandate de mine.
Si ca sa mai repet unele lucruri oricine care are un dram de respect pentru sine se intereseaza inaintea unui contact sexual despre toate ce se pot intampla before/after ca sa folosesc un imprumut. Si cred ca ai lucruri mai importante de facut daca esti cu adevarat medic decat sa fii avocatul plebei de mai sus sau a altora de pe siteu asta ce pun intrebari stupide si puerile.
Asa ca daca ai un dram de respect pentru oamenii pe care ii tratezi atunci fa-ti meseria cu adevarat si nu intra si apara pe copii de 12 ani fara viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@teodora cu tine nu am ce discuta "domnisorico".
In primul rand tu esti doar o mucoasa care habar n-are ce este un contact sexual adevarat asa ca nu ma bruia pe mine cu raspunsuri copy/paste de la @Brigaela.
Eu sunt un om normal nu ma dau mai destept ca ceilalti dar cu siguranta sunt mai destept ca tinewinking. Tu n-ai mama sa intrebi despre aceste lucruri sau ea nici nu stie ce faci tu? Conteaza aspectul in care scrii o intrebare iar tu ai scris-o in asa fel incat sa para la baza (si sunt foarte sigur ca asa e).
Nu am suflet rau ci dimpotriva unul foarte cald dar cand cineva ma calca pe nervi pot raspunde foarte raspicat. Asa ca eu nu ma scuz in fata ta.
Si dupa cum spuneam nu te mai fali cu raspunsuri copy/paste de la @Brigaela in sensul ca nu stiu cum se face dar numai voi doua ati vazut greseli gramaticale la mine in raspunsuri si ceilalti nu.
Asta denota ca, chiar nu aveti de ce sa va mai legati la persoana mea.