| powergirl a întrebat:

E adevarat ca ti se umfla sanii si te latesti in solduri dupa ce ti-ai inceput viata sexuala? cineva mi-a zis ca a observat ca m-am schimbat asa tare si vreau sa stiu daca chier e adevarat sau o auzit ca mi-am inceput viata sexuala si de aceea a zis asta catre cineva care mi-a zis asta daca intelegeti ce zic vreau parerile voastre dar sincere si daca imi sunt schimbari vizibile in legatura cu asta? ast rasp

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu! Sanii, forma, marimea, etc, si latirea soldurilor sunt determinate genetic, nu ca te-ai apucat de zbenguiala! Chiar am intalnit o mama cu fiica adolescenta care era 1, 6 fata de mama/sa! Fa sport, ca sa fii tare si sa te dezvolti armonios, compensator! Success!

15 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Da, organismul se pregateste pentru o viitoare/eventuala sarcina.

| Ben. a răspuns:

Singura chestie care mi-a crescut a fost apetitul.

| andi a răspuns:

Pai si chiar daca se intampla asta, tu ce vrei sa te calugaresti? traieste-ti viata!

| meioana a răspuns:

...cred ca nu aude bine. fa-i cadou un aparat auditivhappy

| giulya85 a răspuns:

Nu este adevarat nimic din ce ti-a spus acea persoana.cand iti incepi viata sexuala nu se schimba nimic.bine in afara de faptul ca nu mai esti virgina.cred ca a vrut sa vada cum reactionezi. poate ca a auzit despre tine anumite barfe si vroia sa iti vada reactia.

Răspuns utilizator avertizat
| iulia18 a răspuns:

Aceste schimbari nu sunt in nici un caz legate de viata sexuala ci de determinarea genetica intr-adevar!

| bety44 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Fiecare organism de femeie, cand trece la o alta etapa din dezvoltarea sa, are niste modificari hormonale, fizice si psihice. Deoarece, niciun organism nu este identic cu altul si nici nu raspunde la fel stimulilor exteriori, fiecare femeie percepe aceste schimbari in mod diferit fata de altele. Unele au pofta de mancare crescuta (de aici si crezul ca daca incepi viata sexuala te ingrasi), altele, din contra, slabesc (de aici ideea ca slabesti de dor), si asa mai departe. Fiecare femeie care a trecut prin aceasta faza se transforma mai mult sau mai putin.
Sa-ti spun o poveste adevarata. O tanara si-a inceput viata sexuala, iar colegele de scoala (ma refer la cele care fac parte din grupa "frumoaselor") i-au spus ca s-a ingrasat foarte mult. La 17 ani corpul nu si-a definitivat dezvoltarea fizica si psihica, de aceea, aceasta persoana a luat de buna aceasta veste si s-a pus pe slabit. In trei luni a scazut 10 kg (a urmat un "tratament" foarte dur) prin asta, organismul ei a avut de suferit. Cum? In primul rand slabind brusc, s-a modificat in primul rand metabolismul celular; ca efect, ciclul lunar s-a intrerupt, producandu-i dureri mari. "Frumoasele" oricum s-au indepartat de ea si a inceput sa se simta respinsa; acest lucru a afectat-o foarte mult. De aici au aparut depresiile, care numai la un lucru bun nu ajuta. Daca vrei sa afli amanunte sa-mi scrii la privat.
De aceea, te sfatuiesc sa nu iei de bune tot ceea ce auzi despre viata sexuala si efectele "nefaste" ale acesteia. Poti sa le asculti, dar sa le verifici intai, inainte de a te decide ce sa faci.
Uneori, asa cum a spus cineva, inceperea vietii sexuale "pregateste" organismul femeii pentru a purta un copil - este ceea ce ti-am explicat mai sus. Absolut totul are un substrat psihic; daca esti puternica din punct de vedere psihic (si cred ca esti) ai sa treci peste toate, si ai sa te privesti cu alti ochi atunci cand vor apare unele forme mai rotunjoare (nu mult... sa nu exageram happy ); iti va incepe sa-ti placa cum arati, mai ales ca te simti fericita...
Ca o incheiere, te sfatuiesc sa nu abuzezi de dulciuri, sa incepi sa mananci sanatos (te poti inspira din site-ul meu), sa duci o viata activa, si sa iubesti si sa fii iubita pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este o mare miniciună.
Mărirea sânilor și lățire șoldurilor are loc atunci când ești însărcinată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ii adevarat acest lucru big grinatunci cand esti insarcinata ti se umfla sanii si te latesi pentru ca ii un copil inauntru si el tot creste si sani ti sa umfla pentru cand se naste copilu sa aiba "suge"laughingasa ca nu te sperya big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat... o sa mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce muiere esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ta latesti in solduri doar daca iei anticonceptionale si posibil sa ti se lase sanii doar atat dar acum depinde de organismul fiecarei fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui adevarat