| amalia_4709 a întrebat:

E adevarat ca Timpul vindeca orice rana?crying nu prea as crede.straight face

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da! Este adevarat. Este singurul! Rana se vindeca dinspre interior spre exterior si...ramane doar cicatricea, care ne va aminiti cand si cand ce am patit! Fara sa ne mai doara!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ba vindeca, doar ca amintirea dureroasa ramane.

| Libelle a răspuns:

Stii cum e sa te uiti in urma,la o anumita perioada din viata ta,in care ai suferit si sa te ia fiori,sa te intorci de moment in trecut,in clipele alea, apoi sa treaca si sa-ti revii in ritmul obisnuit? Asa le vindeca, cum zice @I'mPerfect(a)!

| shadow72 a răspuns:

Mai e un leac de vreo 17 cm...nu gasesti la farmacie

| morningstar a răspuns:

De vindecat, nu cred ca o sa se vindece complet rana, sau f rar. Dar timpul, trecerea lui poate sterge un pic din durerea provocata. In sensul ca nu poti simti peste 10 ani aceeasi durere atunci cand cineva te-a jignit, de exemplu. Ne maturizam, intelegem altfel sau pur si simplu nu le punem la suflet asa ca inainte. Dar de vindecat, depinde.

| SoulReaver a răspuns:

Nu cred ca este adevarat timpul nu vindeca dar te face sa uiti putin cu putin.

| FireNinja a răspuns:

Crede-ma,este!

| Gabryel98 a răspuns:

Da vindeca ranile insa raman amintirile!

| luly16 a răspuns:

Vindeca rana...amintirea ramine... funda?*plizz

| roxycool a răspuns:

Nu chiar pe toate cum ar fi ranile din dragoste ele nu se vindeca cu timpul ci cu sentimente dar ranile cum ar veni lovitura la genungchi se vinseca cu timpul si cu rivanol si tot velul de spreiuri si alifii funda plzz?

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Timpul pansează rănile, nu le poate vindeca...amintirea rămâne şi îţi va urmări orice pas, dar dacă îţi doreşti un viitor strălucit nu privi în trecut. Mergi mai departe cu zâmbetul pe buze şi cu fruntea sus.

Baftă!

| FataCuDouaFete a răspuns:

Nu chiar toate,dar majoritatea da, mai ales ranile dragostei! Te pup, bye bye!

| andramaria73 a răspuns:

Da asa este, dar cateodata timpul trebuie sa fie ajutat de tine