| DarkShina5566 a întrebat:

E bine sa folosesti prezervativul la prima experienta sexuala?

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E bine sa il folosesti mai ales la inceput

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Nu este numai bine, ci este si indicat, daca nu cumva vrei riscul ca partenera sa ramana insarcinata.

| mrjohanys a răspuns:

Mai bine folosesti punga de pufuleti e mai sigura si mai rezistenta

| pisicutablue a răspuns:

Este mereu bine sa folosesti prezeravtivul daca nu vrei sa devii tatic/mamica prezervativul va protejeaza pe amandoi de riscuri si cel mai bine e sa traiti momentul fara riscuri

| relian a răspuns:

Nu este bine sa folosesti la prima experienta pentru ca nu ai exprienta si nu stiu daca poti face ceva.Dar acum depinde cu cine vrei sa faci sex. Daca mergi la fetite adica sa le platesti, sau doar asa agati una ce no cunposti bine este indicat sa folosesti prezervativ. Daca insa o cunosti f bine, sinteti iubiti bla bla atunci e mai ok fara.Referitor la faptul ca ea poate sa ramina asta e alta poveste.Cred ca tu ai pus intrebarea direct referitor la sex nu legat de copii de boli si etc.Majoritatea oamenilor au avut prima experienta fara prezervativ, insa ei acum vin si invata pe altii ce si cum ar trebuie sa o faca.Si cei mai multi sfatuie sa faca cu desi ei nici nu au folosit si nici nu folosesc prezervative. Daca vrei sa stii cum sa eviti sa devii tatic ori sa eviti anumite boli atunci intrebi in sensul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, riscul este mai mare de a rămâne însărcinată la prima experiență, contrar mitului.
Doare mai puțin și te și protejezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E perfect. Asa te feresti de o sarcina nedorita si de boli sexuale.

| CannbalCorpse a răspuns:

Desigur, mai ales daca esti la inceput doar nu vrei sa devi mamica/tatic! happy
Iti recomand Durex.

| Different69 a răspuns:

Da

| December a răspuns:

Logic.

| Love4Music a răspuns:

Este recomandat

| DV a răspuns:

Prezervativul se foloseste chiar daca faci pentru prima oara sau pentru a 10000mia oara pentru a nu transmite boli sau alte chestii(sexul protejat) si nu vei ramane insarcinata(mama tata)

| CristinaTaranu a răspuns:

Nu...tu poti sa-l folosesti mai incolo, dupa ce o sa prinzi experienta in sterilizat biberoane.

| alexandra98flory a răspuns:

Da,e obligatoriu pentru a nu ramane fata insarcinata si pentru a evita riscul aparitiei unei boli nedorite. Bafta!

| horatiu1989 a răspuns:

E chiar indicat nu binewinking