| anonim_4396 a întrebat:

E ceva mai dificil si nu doresc bataie de joc.Am avut o relatie de cam 1 an aproape dar acum o luna a inceput sa fie rece dupa care sa faca pe seful iar apoi mi-a dat papucii prin telefon. Urmatoarea zi s-a intamplat ca a fost foarte nepoliticos fata de mama mea iar asta mi-a pus capac.Cam doua saptamani nu i-am raspuns la telefon, nu nimic. Intre timp am reusit sa ma dez'obisnuiesc de el si chiar am inceput sa cunosc alte persoane. Intre timp,mi-am facut timp sa ii raspund si fostului iar de aici a inceput faza ca e in stare sa isi ceara scuze si in genunchi si tot asa. Am zis bine, incerc..ca sa nu zica ca sunt absurda si asa. chiar daca a inceput cu texte " iubirea e in 2 nu in 3 ". whatever.Acum nu stiu ce mai simt, nu stiu daca e ok. nu stiu daca sa renunt la fost si sa merg mai departe. Am incercat chestia asta de 3 ori pana acum si de fiecare data el a venit inapoi, imi spune ca ma iubeste si ca nu poate fara mine dar eu nu simt nimic sau nici macar nu stiu daca simt.Trebuie sa mai simt ceva? Nu inteleg..Am vorbit cu el despre chestia asta si a spus ca totul o sa revina inapoi la normal. Nu stiu ce sa aleg happy Mi-am tot batut creierul singura si am hotarat sa va povestesc si voua.poate aveti o parere, un sfat. orice!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După tot ce a fost între voi, sentimentele pentru el mă mir că o să mai apară! Te-ai săturat cu adevărat de tot ce de persoana lui, încât nu mai ţii la el şi e normal.
O persoană nu se schimbă în câteva zile, luni sau poate ani.Cu siguranţă,asta nu e iubire. Dacă te iubea nu se comporta aşa,nicidecum!
Lasă trecutul în urmă şi axează-te pe prezent!
Nu mai repeta greşeala de a te împăca cu el.

Meriţi pe cineva care să te respecte, sfătuiască, care să fie alături de tine, care să te alinte şi mai presus de toate, să te iubească!

O zi bună.

7 răspunsuri:
| lostcontrol12 a răspuns:

Tu ai raspunsul deja, tu in sinea ta il stii..cat despre parerea mea.un om care face asa o data, o poate face de cate ori va avea chef, pentru ca stie ca il ierti. Eu zic sa treci peste, probabil esti tanara, frumoasa si ai posibilitati nenumarate.Succes

| Onn3 a răspuns:

Stii ce i-as zice: "Hasta la vista baby!"

| dariaelena a răspuns:

Din moment ce s-a purtat urat o data, ce te face sa crezi ca nu o va face si in continuare? Da bine poate fi totul frumos 1-2 luni si dupa iar sa se poarte urat cu tine si cu mama ta.Iar daca tu spui ca nu mai simti nimica pentru el, cred ca ar fi cel mai bine sa inchei capitolu si sa treci mai departe.O sa gasesti tu unu care sa merite!

| Neinteresantul a răspuns:

Nu se va schimba nimic. Asa o sa faca mereu. Daca nu a mers ceva intr-o relatie, n-o sa mearga nici in viitor.

| neutrino a răspuns:

Parerea mea coincide cu parerea ta: gata!

| Pitzipoanca a răspuns:

Clar exista riscul sa recidiveze. Si ti-ar face mai mult rau atunci. Din moment ce nu mai tii la el sau nu mai esti interesata de o relatie cu el, nu mai are rost sa incerci. Indeparteaza-te, acorda-ti un timp doar al tau si mergi mai departe.

| IonutRonaldo7 a răspuns:

Daca s-a purtat urat cu tine si cu mama ta nu il mai baga in seama. Daca te impaci cu el poate sa iti faca din nou la fel...