| cr1stoph91 a întrebat:

Uitati care e problema. Am o prietena nu de foarte mult timp (aproximativ 2 saptamani) ne-am cunoscut pe net (bla bla bla). Este foarte geloasa straight face si sunt si eu gelos, dar nu foarte gelos ca ea, si problema e ca eu nu am voie sa ma supar sau sa fac crize de gelozie ca sa zic asa pentru ca se supara pe mine. Eu nu mai tin legatura cu fosta prietena in schimb ea tine legatura cu fostul ei prieten (cu care a stat 8 luni impreuna). S-a despartit de fostul ca a plecat nu stiu unde si nu i-a spus ceva de genu. Acum cateva zile mi-a arata convorbirea pe mess dintre el si ea si in care el ii spunea "ca ii pare rau si ca ar face orice sa se intoarca la ea si sa il ierte ca se pune si in genunchi in fata ei" si ea i-a raspuns ca "nu stiu ce sa fac" si sincer m-a pus pe ganduri raspunsul ei... Am intrebat-o daca mai simnte ceva pentru fostul si a spus "ca inca mai tine la el" dar pe mine ma iubeste cel mai mult si ce nu vrea sa renunte la mine. Nu stiu ce sa spun, tin la ea destul de mult. Faza e, ca inca nu am intalnit-o, inca! Si nu stiu ce sa fac in ultimul timp s-a cam "racit" fata de mine adica nu mai e la fel ca la inceput. Astazi i-a lasat "fostului" ei prieten commentarii pe FB gen "ce scump esti", "frumosule" si nu mi-a convenit ca inca mai vb cu el. Ce ar trebui sa fac nu vreau sa renunt la ea. Sfaturi? Cam asta e povestea in mare (scuzati greselile) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Gabonne1982 a răspuns:

Ea de fapt a gasit in tine un refugiu.Dar din ce mi-ai spus, din pacate gandul ei este tot la el.Probabil ca acum "tatoneaza" terenul pana se hotaraste cu care dintre voi sa ramana.Este logic ca el are prima sansa pentru ca-l cunoaste mai bine si inca nu l-a uitat.Pe tine nici nu te-a vazut fata-n fata.Ce zice ea "ca tine la tine" sau alte prostii sunt doar de forma.Nu poti tine la cineva pe care nu l-ai vazut inca! Probabil are o oarecare simpatie pentru tine, dar cam atat.Chiar tu ai spus in ce-ai scris ca ea nu stie ce sa faca.Chiar asa si este.Iti recomand sa fii foarte atent si sa nu cazi in plasa cum ca ea tine la tine.In cazul asta trebuie sa ai rabdare si sa-i demonstrezi ca esti un produs mai bun decat fostul.Dar cu conditia sa nu te indragostesti pana nu ai certitudinea ca-i doar a ta (adica sa uite de fostul)winking

13 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Nu cred ca te place, ea a gasit in tine un refugiu pentru al uita pe fostul(parerea mea), cred ca cel mai bine pentru amandoi ar fi sa va despartiti.Cred ca doar te foloseste.

| consiliera a răspuns:

Ea nu e sigura pe sentimentele cu"fostul".Nu inteleg relatia asta pe mess...De ce te-ar iubi pe tine(care nu te cunoaste)si pe prietenul ei(care il stie)nu ar mai simti nimic? Mai mult ii face complimente, flirteaza cu el(tu stii). Depinde ce vrei tu de la ea.Nu vad nimic serios.

Răspuns utilizator avertizat
| b342 a răspuns:

Buna!
Cred ca nu stie ce sa aleaga, si in el vede ceva special, dar si in tine. Normal ar trebui sa aleaga persoana care o iubeste, si pe care ea o iubeste, si sa fie constienta daca ceea ce face este bine sau rau. Uf. eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu ea, adica. ca intre 2 amici buni.Si daca vezi ca tot la el ii sta gandul, las-o balta.Mai sunt fete pe pamant!
Pa, pa.
P.S: Am vazut ca intrebarea e din 6 august, dar poate ca te ajuta si acum putin. happy :3

| ElisaMariaXX a răspuns:

Nu as vrea sa iti raspund la intrebare vb sa iti spun altceva.
Nu inteleg, dc tot judeci asa oameni?

| Deutzeuh a răspuns:

Uffff...greui de explicat. ar trebui sa o intrebi daca te mai iubeste sau nu si ar trebui sa fi putin brutal ( sa zicem).sa incerci sa scoti ceva de la ea. daca ea a scris chestia aceea pe fb inseamna ca inca mai tine la el. dupa parerea mea... daca as fi fost in locul tau i-as spune ca m-am saturat sa ii tot scrii fostului chesti din astea si ca daca ma iubesti bine daca nu spunem sa ne despatrim(scuze de greseli)succes

| DarkAngel42 a răspuns:

Frate aste o pitipoanca nu stie ce vrea eu iti recomand sa te desparti de ea pentru ca vrea sa-si bata joc de tine.

| Cristian95Alex a răspuns:

Esti un ratat pentru ca nu sti cum sa o satisfaci si sa o faci fericita. si o face ala numai din vorbe de la distanta ma pacala laughing))))

| CandyHearts a răspuns:

Laso-n ...sti tu...cel mai bine ar fi sa va despartiti si sa ramaneti prieteni sau sa discutati serios daca nu ar fi o pierdere de timplaughingbafta

| annadouapuncteics a răspuns:

Coaiee.straight face tu dupa 2 saptamani tii la ea? :o

| valerika1xd a răspuns:

Iti voi raspunde:eu cred ca esti cam moale vrei sa fii soseta de rezerva? nu cred ca vrei dar asta se intelege prin alte lucruri faptul ca ea a scris com.acelea la el asta nu dovedeste nimic eu fac la fel nu cred ca trebuie sai faci o scena de gelozie pentru asta. daca intr-adevar tii la ia nu ai vrea sa te folosesca...nu fii tu cel folosit lamurestei ca te-ai saturat vezi nu-i da mare atentie fate ca tie tot una acest lucru o va infuria deoarece fetele adora sa fie in centrul atentiei.si daca pina la urma nu revine.pai dai papucii daca nu vrei sa suferi mai incolo.astai parerea mea.dar oricum mai cred si ca relatiile virtuale nu prea dureaza sper la voi sa dureze dar nu cred cind o vei vedea atunci va fi alt ceva...fa cum consideri tu mai bine.papa

| ingrid1990 a răspuns:

Eu zic ca ea incearca sa-l uite pe fostul cu ajutorul tau eu nu cred ca te iubeste skz cati zic pentru ca daca tear iubi unu la mana nu ar mai vb cu el si mai ales nu iar lasa commuri din asta...eu zic ca sa stai de vb cu ea si sa o intr ce vrea de fapt pe u sau pe el sa aleaga si daca pe u at sa nu mai steie de vb cu el si at iti dai seama.pup

| Roxanna96 a răspuns:

Laso :-si mai sunt fetelaughing