| Alina_4523 a întrebat:

E devreme sa imi incep viata sexuala la 17 ani?:-s

prietenul meu spune ca isi doreste sa fie cu mine. ca ii este greu sa se abtina cand suntem impreuna. dar eu o tin una si buna ca e devreme.

ce sa fac?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti un pic sub varsta minima recomandata medical. Asteapta pana depasesti 17 ani si jumatate sau, mai bine, pana implinesti 18 ani. Fiind inca minora, ar trebui sa discuti si cu parintii tai despre asta.

| thereforyou a răspuns:

Nu e prea devreme in nici un caz. Trebuia sa dai detalii mai multe privind relatia ta, precum, de cat tim sunteti impreuna etc.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Sa te menti pe pozitii. daca u crezi ca este prea devreme prietenul tau ar trebui sa iti respecte decizia si daca nu se poate controla sa invete. incepeti viata sexuala cand esti foarte sigura ca vrei nu cand fac altii presiuni pe tine, fiindca s-ar putea sa iti para rau si acest rau nu mai poate fi schimbat. gandeste-te ca pasul acela este important si ca trebuie sa fi cunvinsa ca da, vrei sa il faci...

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Si. nu nu e vorba ca e prea devreme. acest lucru nu are o varsta stabilita. doar ca ti-am spus, trebuie sa fi tu sigura pe ce vrei sa faci.

| Papusik a răspuns:

Daca nu esti pregatita, sau nu vrei sa o faci cu el nu o fa.
Daca te iubeste ar trebui sa te astepte, nu sa te grabesca.
Daca nu esti pregatita nu o face, vei regreta mai tarziu

| s3xy0girl20 a răspuns:

Nu este devreme, eu zic ca e o varsta potrivita dar sa nu o faci decat daca simti ca vrei cu adevarat cu el

| alexandru_4652 a răspuns:

Sincer nu este chiar devreme. depinde daca te simti pregatita. nu lasa pe nimeni sa te influenteze. tu sti cel mai bine ce simti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...daca chiar te doreste atunci nu tiar propune asa ceva

| Baci a răspuns:

Daca tu crezi ca nu esti pregatita si nu vrei nu ai dc sa o faci ca mai incolo sa regreti...trebuie sa fi pregatita fizic si psihic

| Alina_4523 explică:

Am uitat sa mentionez ca si el are aceeasi varsta ca si mine.happy