| kendall a întrebat:

Credeti ca este prea devreme sa imi incep viata sexuala la 17 ani? Prietenul meu are 18 ani si suntem de aproape 2 ani impreuna.

20 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Wow, sincer ma mir ca a stat atat dupa tine big grin inseamna ca, chiar te iubeste. Si eu zic ca e numai bine, cine sunt eu sa judec? e perfect, protejati-va si distractie :*

| lostcontrol12 a răspuns:

Nu este devreme daca asta iti doresti cu adevarat. presupun ca este o relatie destul de serioasa si va intelegeti bine..de ce nu? Eu iti doresc sa te simti minunat :*

| Spinoasa a răspuns:

Iubita depinde cat de pregatita esti tu sa faci acest pas! Nu conteaza ca sunteti de mult timp impreuna asta nu il poate face ca dupa ceva timp sa te uite, in primul rand conteaza sa va intelegeti bine, sa ai incredere in el pentru ca e unicul baiat din viata ta care va face acest lucru, pentru ca nu esti virgina de mai multe ori. Eu spre exemplu am 18 ani si sunt cu baiatul asta de la 15 ani si nu m-am culcat cu el nici acum pentru ca nu m-am simtit pregatita, e viata ta si aceasta decizie iti apartine tie in totalitate pentru ca e strict viata ta. Indiferent de ce vei face ai grija ce decizie vei lua:*

| forever13 a răspuns:

Nu cred laughing

| forever13 a răspuns:

Pentru ce sa mai astepti un an? Este clar ca te iubestewinking

| neutrino a răspuns:

Pentru tine sigur e devreme. Ce-i graba aceasta pentru a deveni femeie? Nu-i o mare realizare!

| Vibrations a răspuns:

17 ani este o varstă potrivită pentru o fată, la fel și pentru un băiat. Dar întrebarea este: TU este pregătită? Îți dorești acest lucru?

Răspuns utilizator avertizat
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna!

Iti spn cat de serios pot sa mai astepti 1 an. La 18 ani este perfect sa iti incepi viata sexuala. El daca NU este de acord mai bien te desparti de el ca inseamna ca a profitat de tine.
Dar intreaba-l vrea neaparat? Daca zice da e clar.
Succes si o seara palcuta!winking

| Baby a răspuns (pentru εʟʟα1Зcσσʟ):

Ce ma? a profitat de ea? a stat cu ea 2 ani! tu gandesti ce zici? dc sa astepte un an? ca sa aiba 18 ani scris pe buletin sau? Eu zic sa o faca cand simte, nu cand face 18 ani automat. poate se simte pregatita acum sau poate nici la 18 ani nu se simte ok.
Doamne ce oameni.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Daca va iubiti, si consideri ca el e cel potrivit pentru asta, eu cred ca poti sa o faci.
Dar daca ceva te trage inapoi, puteti sa mai asteptati. Desi o relatie are nevoie de toate.
Fa cum iti zice inima. Dar nu cred ca e prea devreme. happy

| CreaţaWsz a răspuns:

Daca el ti-a cerut asta, e clar! Daca nu ti-a zis nimic in legatura cu asta ai incredere in el, dar totusi nu te grabi!

| soriinaa a răspuns:

Nu e vorba daca e prea devreme sau nu. E vorba daca esti tu pregatita pentru asta. Si din moment ce pui intrebarea, inseamna ca ai ceva indoieli. Gadeste-te bine daca iti doresti tu cu adevarat acest lucru. Nu te gandi ca isi doreste el. Lucru asta trebuie sa-l simti, sa fii sigura pe tine, sigura ca asta iti doresti. Gandeste-te bine si gandeste-te la tine, nu la el. Baftaa;*

| Possible a răspuns:

Eu zic ca e momentul cel mai potrivit.Rar cand la asemenea varsta baiatul are puterea sa te astepte, evident daca n-a umblat pe la altele in acesti 2 ani.E chiar bine.Pentru ca baietii au mai mare nevoie de acest experiment.Bafta si protejati-va!

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Pai.da...un sexolog mi-a spus ca varsta potrivita pentru inceperea vietii sexuale este de 17-18 ani. Daca sunteti de 2 ani impreuna eu zic sa o faceti latalaughing

| Gyorgyno a răspuns:

Daca va iubiti nu e devreme, mai ales ca averi doi ani impreuna!

| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

Mai asteapta, cine te grabeste!

| Radu_Negres_1997 a răspuns:

Hey chiar daca am aproape 15 ani si la cate topicuri de retardati care intreaba daca pot sa isi inceapa viata sexuala la 14 ani sunt eu zic ca e mega bine la 17. Bafta :*

| CoMManDer a răspuns:

Buna! daca sunte-ti de 2 ani impreuna. nu e asa mult. in ziua de azii te asteapta si 3 4 ani doar ca sa faca cu tine... dar daca ai incredere mare in el, va iubiti foarte mult, si totu merge ok. si sti sigura ca sunteti pregatiti pentru asta. nu e o problema. dar cum se spune la 18 ani ar fi mai potrivit. dar sa ai grija cum o faci. sa nu regreti dupa! ai grija de tine!

| anonima1019 a răspuns:

Pai nu cred ca este devreme dar ar fi mai bine sa astepti pana vei fi majora asa o sa poti sa iti iei problemele vietii in piept dar si mintea o sa aiba alta parere decat acum