| Sorin_8124 a întrebat:

E normal/bine sa te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

Ce iti spune sufletelul tau? E bine sau nu? Eu o sa fiu sincera: nu e normal si nici bine. Cunosc multe cazuri in care s-a ajuns la dependenta asa de mare incat au ajuns saracii la spitalul de nebuni. Cel mai bine e sa fie oprit acest obicei. Cei ce zic ca e normal, si ei se masturbeaza, si zic asta ca sa se linisteasca pe ei insisi. Parerea mea: nu te juca cu focul, nu vreau sa te vad pe tine(sau pe oricine altcineva) acolo, cu ochii rosii, buhait de stres, si crizat.

32 răspunsuri:
| stkwarrior a răspuns:

Gregory cu fraza asta
"Din acest motiv, din punct de vedere religios, se considera ca masturbarea este contrara scopului "natural" pentru care Dumnezeu a creat sexualitatea la inceput. Ii lipseste finalitatea - procreerea -" mai dat gata. Deci odata ajuns la orgasm daca nu si procreezi e impotriva legilor lui Dumnezeu? Tu banuiesc ca nici no sa te protejezi de bolile sexuale folosind prezervativul nu? ca doar nu poti procreea cu el.