| anonim_4396 a întrebat:

E ceva normal sa te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| marcel_8906 a răspuns:

Este normal,fiindca la adolescenti se incepe aruncarea hormonilor si ca sa fie hormonii la nivelul care trebuie, creierul iti da semnale, ca sa ajuti la acest proces vital.

10 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

In niciun caz cu periuta de dinti laughing

| Aylee a răspuns:

E ceva foarte normal. Toti se masturbeaza si fete si baietii. Dai bice.

| ღLaviღ a răspuns:

Mersiu multt

| catalina_2916 a răspuns:

Da.pentru ca in felul asta ajungem sa ne cunoastem corpul.toate persoanele cred ca au facut asta cel putin o data din curiozita.nu este un lucru cu care sa te rusinezi.

| CarLa_7372 a răspuns:

La subiectul asta sunt pareri pro si contra. Pe partea religioasa nu e bine, e ceva nefiresc bla-bla-bla.Nu ca as fii impotriva religiei, dar sunt multe lucruri pe care nu ai voie sa le faci si, totusi, "vremurile astea" le face. Pe partea "stiintifica" parerile sunt pro : te ajuta sa te "dezvolti", sa scapi de unele inhibitii, sa te cunosti mai bine, sa te simti mai bine.

| Nechaty a răspuns:

Normal crede ca e toata lumea dar eu zic ca nu e normal si e un pacat mare si daca poti incearca sa te lasi.Bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

da. este foarte normal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi sa umezesti bine pentru ca la orice motor ungerea e al doilea mecanic.

| Ony_7205 a răspuns:

Pai,intr-un fel nu este bine daca stam s'' o luam p 'partea religioasa,dar parerea mea e ca decat s t culci cu unu si altu,sa sari din flore-n floare...s te arate cu degetu si sa zic am fost cu aia si m-am culcat cu ea si nu stiu ce si lalala, mai bine singurica, nu te stie decat degetu tau...