| xXSahadowXx a întrebat:

De la ce varsta e normal sa te masturbezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raulinio a răspuns:

Bai nu-i asculta pe astia cand nu ai gagica merge si o laba.

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

De la nicio vârstă. Ştii de ce? Fiindcă nu este normal să te masturbezi. Masturbarea poate avea multe efecte negative.

Pa-pa.

| Zeppa03 a răspuns:

De la nici o varsta. Poate deveni o dependenta.Din punct de vedere biologic, s-a demonstrat ca practicarea onaniei in mod frecvent poate afecta creierul din cauza ca organismul va produce in exces hormoni sexuali. Este adevarat ca fiecare persoana va fi afectata diferit, unii se pot plange de dureri ale pelvisului, dureri de spate, probleme cu acuitatea vizuala, pierderea parului etc. In concluzie incearca sa te abtii cat poti.
P.S.: Mai bine ii ceri tatalui tau bani din cand in cand si te duci la curve daca te mananca rau.

| Agalloch a răspuns:

Când vrei.

| LittleHobbitLover a răspuns:

De pe la 12- 13 ani.
Numai bine!

| adrybubuok a răspuns:

Nu este bine sa te masturbezi doarece daca esti baiat poate scade calitatea spermatozoizilor.

| tonialex a răspuns:

Ba nu-i bine deloc sa te masturbezi daca te masturbezi dupa aceea te oclesc multi mai ales fetele