| anonim_4396 a întrebat:

E normal ca prietenul sa vorbeasca mereu de fosta relatie?
Deja m-am săturat de cate ori vorbește si promite ca nu o mai face.

14 răspunsuri:
| Pisica18a a răspuns:

Depinde de cât timp sunteți într-o relație și cât timp a trecut de la ultima lui relație.
Dacă a trecut puțin timp de la ultima lui relație (o luna, 2, 3) și voi sunteți la început e normal așa ceva, mai ales daca acea relatie a durat foarte mult).
Daca ati depasit un an nu e normal si ar trebui sa discuti cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu e normal. Daca vede relatia cu tine doar drept plan B, barca de salvare, sau o statie intermediara... atunci chiar nu e in regula.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atunci cand ''deraiaza'' si o i-a pe ''aratura'' pleaca de langa el, nimic mai mult. Daca nici dupa 2-3 astfel de ''reprosuri tacite'' nu va intelege ca manifestarea comprtamentala este cu totul neadecvata, in acel caz eu ma abtin si te las pe tine sa-l caracterizezi. thinking

| Elena9328 a răspuns (pentru Pisica18a):

De 3 luni e cu mine.
Si de aproape 5 luni s-a despărțit de ea, după o relație de aproximativ 5 ani.

| Bizon95 a răspuns:

NU, absolut, categoric si definitiv, NU
ca o mai aduce in vorba din cand in cand de gen "asa am facut atunci SI AM INVATAT ASTA" mai treaca-mearga

dar oamenii tind sa vorbeasca mereu despre ce au in cap si ce ii doare cel mai tare, si e destul de clar ca el inca nu s-a despartit de fosta, adica NU in sub-constientul lui, asa ca NU E CU TINE decat fizic, nu si mental!

eu l-as trimite la plimbare pana renunta la vechea relatie, si sa nu se mai intoarca altfel
si e mai bine sa nu se mai intoarca, decat sa te frigi cand iti e lumea mai draga

| danbnz a răspuns:

Inca mai tine la fosta.
Fa-i si tu la fel, barbatilor nu le place sa auda de foşti.
Daca nu se gelozeste macar un pic sau nu reactioneaza in nici fel inseamna ca nu tine la tine cu adevarat si esti pe post de pelerina de vreme rea.

| alina2k18 a răspuns:

Nu e normal.
E clar ca a ramas cu gandu la aia.

| Patronu1 a răspuns:

O relație de 5 ani nu e ușor de uitat, dar totuși tu trebuie sa ii amintești cu cine e pe felie și sa nu mai caute aprobare de la fostele. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atât timp cat tu ai ales sa fii cu el, da poate face ce doreste. Dacã nu-ti convine esti libera sa pleci, nu sa incerci sa-i impui lui niste chestii care sa nu le mai facã.
Dar oricum tie asta iti si place sa te sfideze, sa-ti provoace drama incât sa nu fii sigura ca este 100% pentru tine, daca ar fi altfel tu te-ai plictisi de el si te-ai desparti farã ezitare.

Dacã vorbeste de fosta inseamna ca-i trasmite ei subconstient ca NU mai au cum sa fie impreuna, ar trebui sa te bucuri si sa-l intelegi ca poate se descarca de atasamentul din trecut si se aproprie din ce in ce mai mult de tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu e normal, înseamnă că e posibil că încă se mai gândește la ea.

| AceaFată245657 a răspuns:

Nu,nu este normal, inseamna ca el tanjeste dupa fosta relatie

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu a uitat-o.

| ngllllll a răspuns:

E urat din partea lui.