| MonaMire a întrebat:

E normal ca un baiat sa aiba iubita dar sa vorbeasca cu fosta lui prietena ca amica, adica sa ii fie fosta iubita cea mai buna amica, tu ai accepta ca pr tau sa vorbeasca cu ea ca amici in timp ce cu tine vorbeste ca iubita ta sa vorbeasca mai mereu cu ea? Fostu meu mi-a spus ca o sa fie cu mine da sa accept sa vorbeasca cu fosta, nu pot sa fac asta mai este cu fosta, il iubesc enorm dar nu pot accepta asta, am fost 11 luni, ma doare sa stiu ca avem atatea amintiri si el tot cu ea vrea sa vorbeasca nu cu mine ce sa fac(oare trebuia sa accept, a spus ca daca nu accept aici se termina tot, am incercat sa ii explic sa se puna in locul meu dar degeaba, i-am trimis 5 mesaje dar nu a mai raspuns((el acum e dincolo in Italia, vine acasa cand incep eu scoala, daca vine pe la scoala eu ce fac, daca ma ia la misto, el a terminat scoala si eu trec pe a11-a sad un sfat va rog.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Deci sa inteleg... El renunta la iubita pentru o simpla amica? Care accidental ii este si fosta.
Iar tu esti atat de orbita incat ai fii in stare sa-i accepti aceasta conditie fara sa ti-se para nimic ciudat?

Pe scurt, te prosteste! Fie te desparti de el, fie ii accepti conditia si vei suferi mai profund mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu accepta ceva ce iti face rau. Daca el te-ar iubi doar pe tine, nu ti-ar pune conditia aceasta. Mi se pare ca te-ar folosi ca pe o "roata de rezerva". Nu asa decurge iubirea. Nu poate exista iubire intre doi oameni daca fostii inca reprezinta ceva important.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Accepta conditia aceasta a lui si fii atenta si la felul in care decurg lucrurile. Daca tu continui sa fii asa de posesiva, s-ar putea sa-l sufoci si sa-l impingi in felul acesta inspre fosta. Fii mai sigura pe tine, arata-i incredere. Daca relatia voastra e ok, va rezista in timp. Insa presiunile nu au cum sa ajute!