| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa curga sange primele cateva zile dupa dezvirginare? (Doare cateva picaturi)

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula sangerarea care apare si se produce dupa actul sexual de dezvirginare tine cateva minute sau cateva ore. Dar poate sa existe si posibilitatea ca dupa ce s-a produs ruperea himenului, cicatrizarea ranilor aparute dupa ruperea membranei respective sa se realizeze mai greu si din acest motiv in momentul in care sunt atinse resturile de himen ramase, sa se produca o redeschidere a ranilor insuficient de bine cicatrizate si sa mai apara mici sangerari. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.