| Turbo223 a întrebat:

E normal sa iti incepi viata sexuala la 14 ani? Intreb deoarece vad multe intrebari de genul si raspunsuri pozitive (mai mult).

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea vietii sexuale de catre o fata cu varsta de doar 14 ani chiar si in cazul in care d.p.d.v al dezvoltarii fizice, corpul ei aparent se prezinta ca fiind apta de a putea intretine contacte sexuale, NU poate fi considerata nici macar ca fiind o alegere acceptabila cu atat mai putin NORMALA. Cel mai indicat ar fi sa mai astepte minim 2 daca nu 3 ani si in aceasta perioada sa practice petting-ul. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Nu, normal ca nu. Din nici un punct de vedere un copil de 14 ani nu este apt pentru o viata sexuala. Nici fizic, nici psihic si nici emotional.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu,draga mea nu e normal e mult prea devreme. La varsta asta inca esti un copil care ar trebui sa aiba cu totul alte preocupari decat iubitii si viata sexuala. De exemplu, scoala si sa invete pentru examenul de admitere la un liceu bun.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu e

| Yon1470 a răspuns:

Daca faci sex la 14 ani, la 20 de ani vei fi deja uzata si te vei plange ca nu o sa te mai ia nimeni.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

NU mi se pare normal sa iti incepi viata sexuala la o varsta atat de mica deoarece tu inca nu iti scunosti corpul, nu stii ce sa faci cu el si nu stii cum functioneaza. De la o mica joaca se poate ajunge la o sarcina sau la boli nedorite. Parerea mea este sa astepti pana cand ajungi si tu si corpul tau la o varsta mai matura si atunci sa iti pui aceasta intrebare.

| MariaIsabela2145 a răspuns:

Sincer,mie nu mi se pare normal deloc.Dar in ziua de azi numai de astea aud, fiecare face ce vrea cu viața lui, eu zic ca e mult prea devreme