| Angel977 a întrebat:

E o fata la scoala la care eu tin foarte mult, dar nu stiu cum sa ii arat ca o plac.Adica nu vreau sa merg la ea si a ii spun direct:"te iubesc", vreau sa ii arat ca o iubesc mai subtil. Dati-mi si mie niste sfaturi.

4 răspunsuri:
| Sice a răspuns:

Nu-i spune ca o iubesti, o sa o sperii si atat. Spune-i ca ai vazut multe fete dragute dar ea este cumva deosebita de ele si vrei sa afli ce anume o face mai deosebita scotand-o la un suc!
Cum ai reactiona daca o fata de care nu-ti place vine la tine si iti spune ca te iubeste? Nu-i asa ca ai face pe ea de ras? Stiu, tocmai de aia te sfatuiesc sa lasi iubitul pentru altadata sau chiar niciodata pana nu stii ca ea e aleasa(nu-mi spune ca deja stii ca e ea ca esti penibil) oricum, in 3 saptamani si 2 plimbari in parc iti trece. e perioada asta...

| thefirstangel a răspuns:

Pai...zambeste-i, fa-i complimente...fii mai galant cu ea(decat cu celelalte fete)uita-te numai la ea. pune-l pe prietenul tau cel mai bun sau pe pr ei(vezi sa fie d incredere) sa ii spuna ca o placi.sh poate va combinatzi.

iti dau un sfat...nu-i poti demonstra unei fete ca o placi numai prin gesturi...asa ca mai bine pune p cineva sa ii spuna si sa-o intr daca vreti sa va combinati

bafta!

fundita?

| Sov95 a răspuns:

Te pricepi la poezii? Eu da si voi incerca sa fac un atu din asta!

| Jazzorel a răspuns:

Ai incercat vreodata sa vorbesti cu ea Deschis? Nu stiu daca iti e rusine sa vorbesti cu ea fata in fata suno la telefon... gasiti subiecte comune thinking stiu eu... si incerci sa afli ce parere are ea despre tine (Treaba cu pune-l pe prietenu tau sa ii spuna ca o placi e o treaba proasta) iti spun eu. e mai bine sa ii spui tu