| nobody_9468 a întrebat:

E pacat sa faci sex in post si sa mergi la biserica sa te spovedesti?

Răspuns Câştigător
| Acvila a răspuns:

Pacat e sa nu faci sex.Oricand...mai ales in post.Eu stiu ca popa zice sa nu mananci carne, dar daca "treaba" ta e carnivora, atunci e pacat.

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tu traiesti azi, sau acum 2ooo de ani?! dus faci in post?! mananci, respiri, socializezi?! Daca esti mai bogata si mai "rotofeie" decat preotii, stai pe uscat!
Eu totusi sper, spre binele tuturor, ca esti normala!

| Libelle a răspuns:

E pacat sa aci fsex in post sau in zilele de sarbatoare... dar nu e pacat sa te spovedesti.
te duci acolo la parinte, daca ai peste 14-15 ani o sa te intrebedaca ai ``pacatuit`` si se sub intelege, iar tu o sa ii zici ca da, o sa te ierte dar nu o sa te impartaseasca, indiferent de varsta care o ai, daca nu esti casatorita.

| Vizitiul a răspuns:

E pacat sa faci sex fara a iubii! Restul sunt aberatii deprinse de om din Biblie.

| Азбука a răspuns:

Da, asa se spune, dar lasa asta dupa vreo 70 de ani, ca si-asa, sexul devine o delicatesa atunci, si cu siguranta nu ni-l vom mai permite in zilele de post laughing

| anka a răspuns:

Daca esti credincios si mergi de obicei sa te spovedesti cred ca ar fi bine sa te abtii in post de la sex. Daca nu esti chiar atat de credincios atunci nu prea are importanta. Persoanele care merg des la biserica, se spovedesc si se dau credincioase de ochii lumii dar numai ele stiu ce fac acasa mi se par ipocrite.

| pengu a răspuns:

Se considera pacat si sexul pana la casatorie si da in post este de asemenea un pacat, sexul. poti merge sa te spovedesti, dar asta nu inseamna ca faci sex si apoi o iei de la capat. teoretic preotul ar trebui sa te lase sa iei si impartasania, dar dupa cum am spus mai sus, nu si daca tu continui sa faci acelasi lucru.

| mihaela_7412 a răspuns:

Da cica e pacat am invata la religie laughing sau sarbatoarea ca in caz ca faci un bebe poate sa iasa cu malformatii.si ndai bine te abtii, makt cat tii post

| wannabe a răspuns:

Sexul inainte de casatorie eu cred ca se numeste desfranare. el este pacat tot timpul nu numai in post dar este considerat mai pacat atunci cand il faci in post.
Ca orice pacat, acesta se poate 'curati' prin spovedanie si apoi cu impartasanie.

| rosto a răspuns:

Eu nu ma spovedesc happy nu am facut-o niciodata si nici nu intentionez prea curand. cred ca l-as tine pe parinte o zi intreaga si e posibil sa nu termin tongue

| vasiledumitru a răspuns:

Da e pacat sa faci sex in post dar si in afara postului, crezi ca daca faci sex esti fericita, te amagesti singura, nu esti, dar daca esti o persoana buna atunci esti fericita, simti in tine o bucurie pe care nu o poti explica, parca totul e mai frumos si acesta fericire e de la Dumnezeu daca faci voia Lui.
Oricat sex vei face nu vei fii asa de fericita in comparatie cu fericirea ce ti-o da Dumnezeu daca faci voia Lui.

| anonim_5778 a răspuns:

Mai mare pacat e sa te abtii si toata ziua in loc sa te rogi, sa te gandesti ce bine ar fi...laughing

| roxy_9087 a răspuns:

Eu una nu cred in spovedanie.si da.cica e pacat sa faci sex in post.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar sa furi si sa nu dai anapoi dupa spovedanie, si sa te numesti frate, e pacatul tau, nu se iarta