| Allrc24 a întrebat:

Pentru crestini. Este pacat daca te spovedesti la un anumit preot iar dupa un timp mergi la altul la alta biserica?

10 răspunsuri:
| Varahil a răspuns:

Nu as zice chiar pacat, dar ar fi bine sa nu-l schimbi.Asa cum nu schimbi medicul de familie,care cu cat stie mai multe despre fostele tale boli, te poate ajuta mai eficient, tot asa si cu preotul.Cu cat te cunoaste mai bine,cu atat te poate ajuta mai mult, pentru ca spovedanie nu inseamna numai sa enumeri greseli, ci sa ceri si sfaturi!

Răspuns utilizator avertizat
| cristinacrissss a răspuns:

Nu e pacat. Poti sa te spovedesti la cati preoti vrei tu.

| AxelBv a răspuns:

Da! E ca si cum ti-ai insela preotul, ca la nastere ti s-a repartizat un Dumnezeu si un preot!

| Wehrmacht a răspuns (pentru AxelBv):

E o tampenie ce ai spus tu.Se spune ca TOTI preotii il slujesc pe DZ.Deci, ce e gresit in asta?

| AxelBv a răspuns (pentru Wehrmacht):

Sarcasm;-)

| Outspoken2 a răspuns:

NU conteaza cu ce preot faci asta, important este caci o faci!happy>big grin

| pitbull93 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu este pacat, tu de fapt te spovedesti la dumnezeu, preotul nu cred ca conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca este pacat, eu de exemplu inainte ma spovedeam la mai multi fiindca simteam ca nu sunt ascultat, era ceva genu "ai pacatuit fa niste matanii, mai roaga-te NEXT " si mi-am zis ca n-am nevoie de preoti din astia dar apoi am gasit unu tanar, foarte de treaba si acolo la paraclisu lui veneau si tineri, asa mai aveam cu cine sa stau de vorba, nu cu babe si mosnegi dar daca tu simti ca-ti place preotu schimbai pana gasesti unu cu care sa faci "echipa buna" daca ma intelegi big grin

| mattdemon a răspuns:

Nu are cum sa fie pacat deoarece preotii sunt mesagerii lui Dumnezeu (teoretic toti iti spun acelasi lucru), am intrebat o data si un preot despre asta si a scpus ca nu este pacat(atâta timp cat nu iti schimbi si religia)