| obsession_9032 a întrebat:

E posibil ca 2 teste de sarcina sa iasa negativ dar. de fapt sa fie pozitive? ma ingrijoareaza. imi intarzie. iar burta mi-o simt balonata.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca sunt facute prea devreme. Nici un test negativ facut inainte de 7 zile de intarziere a menstrei din urina de dimineata sau de 10 zile de intarziere din urina de peste zi, nu trebuie luat in seama.

| alessia5158 a răspuns:

O ecografie ti-ar spune sigur: da sau ba!

| bianca a răspuns:

Daca testul a fost facut corect, dimineata la prima urina la 6-8 zile de la ovulatie sunt sanse de 99% sa fie corect

burta ti-o simti balonata pentru ca acum stai cu stres si te gandesti nu imi mai vine, nu imi mai vine

mai asteapta cateva zile, daca tot nu iti vine
mergi si mai ia-ti un test si fal dimineata la prima urina
daca si ala iese negativ nu esti insarcinata

ai grija pe viitor!

| DenisSa_6267 a răspuns:

Pai depinde. daca l-ai facut corect nu prea are cum. cat despre burtica nu cred ca e balonata. Ti se pare asa pentru ca stai cu frica. Sa zicem ca data te ai fi lovit de exemplu la un san, ti s ar fi parut mai ciudat sau nu stiu, altfelbig grin. Din cauza stresului :d.