| andreynna a întrebat:

E posibil sa fii ramas gravida daca prietenul meu si-a dat drumul in mine in a-2-a zii de menstruatie? Tin sa mentionez ca a3a zii deja nu mai aveam menstruatie! Imi doresc mult un copil!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Este foarte posibil, de ce nu? Este insa adevarat ca riscul este mai mic, dar nu este nul.

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu cred

| corbulalbrosu a răspuns:

In perioada menstruatiei sansele instalarii unei sarcini sunt minime ne depasind 2-3%. Se poate ramane gravida cu sanse mari doar in perioada fertila care incepe din ziua a 10 si tine pana prin ziua a 15-16 a a ciclului menstrual numaratoarea facandu-se din prima zi de menstruatie. Se recomanda ca in aceste 5-6 zile sa aveti minim 2 raporturi sexuale zilnic, ejacularea sa fie facuta in profunzimea vaginului, in imediata apropiere a colului uterin. Este indicat/recomandat de asemenea ca femeia sa stea intotdeauna in pozitia misionarului (culcata pe spate) si dupa ejaculare sa ramana in pozitia culcata pe spate minim 10-15 minute. Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Cel mai probabil nu. Sansele sa ramai gravida cand esti la menstruatie sunt foarte mici, undeva pana in 3-5%.

| Ruxandra15 a răspuns:

Sunt foarte mici. Asteapta o luna si fa un test de sarcina. Desi sansele sunt aproape nule mai sunt cazuri.