| Mimi070124 a întrebat:

Buna seara!
Vă rog ajutor.
Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu, dar nu si-a dat drumul in mine, iar mine mi-a intarziat deja o saptamana.
Am avut simptome de menstruatie, dar nu mi-a venit.
Am si o secretie alba si inca ma mai dor sanii putin.
Exista sansa sa fi ramas gravida? Sau imi intarzie pe stres?…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista sansa sa ramai gravida, odata ce ai avut sex neprotejat, chiar daca nu a ejjaculat nimic in tine, putand avea sperma pe teava, de la o ejjaculare anterioara.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| adryang78 a răspuns:

Un test de sarcină ar fi mai potrivit, ca să fii sigură. Chiar dacă n-a "terminat" înăuntru, în timpul actului sexual mai sunt mici scurgeri de lichid seminal care nu se simt și nu se observă. Asta nu înseamnă neapărat că ești însărcinată, menstruația poate întârzia din mai multe motive. Dar, repet, un test de sarcină ar trebui să faci.

| KovacsB a răspuns:

Cred ca poti sa te gandesti deja la nasi de botez.

| Lora383832 a răspuns:

Poți face un test de sarcina, sau sa mergi la un consult ginecologic, noi nu avem de unde sa știm