| MagicSmile a întrebat:

E posibil sa fiu insarcinata daca s-a rupt prezervativul dar el nu a ejaculat in mine? Abia mi se terminase ciclul iar dupa 2 zile am facut`o. eu fiind virgina. Iar acum au trecut 3 zile ( pastila nu am luat-o ) si inca sangerez. si mi-e frica sa merg la ginecolog! plz help!

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey,pericolul e cu lichidul preejaculator.Dar nu cred ca sunt sanse asa mari din moment ce erai imediat dupa ciclu.

Sangerarea de care nu scapi poate fi din cauza himenului rupt sau faptul ca a fost ceva mai brutal.

Exista si pastila de a 5 a zi,dar o iei numai cu prescriptie de la ginecolog, caci e foarte puternica.

In tot cazul, fa-ti un test de sarcina dupa o saptamana si sa-si caute o marca de prezervative pe masura lui (plus lubrifiant) ca de-aia se rup de obicei.

Bafta!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata, dar foarte putin probabil. Nu are absolut nici o legatura cu sangerarea. Sangerarea se datoreaza, probabil, unei plagi pe care o ai in vagin (cred ca actul sexual a fost prea brutal, de vreme ce s-a rupt si prezervativul, intamplare foarte foarte rara). Nu stiu de ce ti-e frica de ginecolog. Oricum, cand ti-ai inceput viata sexuala stiai ca in prima luna de la dezvirginare trebuie neaparat sa te duci la ginecolog. Ce mare diferenta e daca te duci maine sau peste 10 zile?

| radwoo24 a răspuns:

Draga nu mai esti virigina... ti s-a rupt himenul happy

| noname_1435 a răspuns:

Fata cum naiba sa ramii insarcinata daca omul nu si-a dat drumul in tine? pffff...)):