| vεηiη a întrebat:

E posibil sa fiu insarcinata desi mi-a venit ciclul?

Răspuns Câştigător
| a_5373 a răspuns:

Nu cred!
atata timp cat ti-a venit menstruatia, stai linistita!
ai grija pe viitor!
fundita?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sangerarea a venit exact in ziua in care trebuia (a fost regulata) si a fost normala din toate punctele de vedere (durata, flux, aspect, simptome), cel mai probabil nu esti insarcinata. Daca conditiile de mai sus nu au fost indeplinite, exista posibilitatea sa fie o sangerare de implantare a sarcinii (mai ales daca a fost mai scurta, mai redusa cantitativ si cu sange mai rosu). Poti afla facand un test de sarcina la 7 zile de la aparitia sangerarii, din prima urina de dimineata.

| MititiCa a răspuns:

S`ar puteabig grin. daca ai avut un contact sexual neprotejat, ai putea face un test de sarcinabig grin.
vara mea de ex, era insarcinata in 12 saptamani, cand i`a venit ciclul, dar stia ca e insarcinata. a vut destul de grave problema cu sarcina dar a dus`o la capatbig grin.
fa-ti un test de sarcinawinking.
bafta:*

| nimiiiiiic a răspuns:

Nu, stai linistita. Odata ce ti-a venit poti fi sigura ca nu esti insarcinatahappy

| alexa6808 a răspuns:

Sai linistita! n-ai nimic

| caius a răspuns:

Nu femeie

| lilita a răspuns:

Nu!

| Aarch a răspuns:

Dacă ţi-a venit ciclul nu eşti însărcinată. 100% sigur.

| dayana95dark a răspuns:

Nu ai cum... am auzit insa de vreo 2 cazut in care s-a intamplat sa fie insarcinata, dar nu cred ca e posibil...

| Monenciu_Ioana_Cristina_1992 a răspuns:

Da e posibil! verisoara mea are un copil! ea i-a venit ciclu 2 luni peste sarcina! si abia in a 3a saptamana nu ia mai venit! si atunci a aflat ca e gravida! oricum ar trebui sa vorbesty cu un ginecolog! el poate sa-ti spuna mai bine decat orisicare!