| 4b a întrebat:

E posibil sa iubesti pe cineva fara ca mai intai sa te iubesti pe tine insuti?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,oricine se iubeste pe el insuti,intr-un oarecare fel,pentru ca fiecare incearca sa ii fie lui bine si indirect tu esti cea mai importanta persoana pentru tine,apoi vine iubirea pentru ceilalti.Dar cand ne referim la a te iubi pe tine insuti si apoi pe cineva,ne referim la faptul ca trebuie sa ne respectam si sa ne apreciem pe noi,sa nu ne lasam umiliti si sa ne ranim pentru alta persoana.
Unele persoane iubesc foarte mult,incat uite sa se mai respecte,uita ca nu numai acea persoana exista si isi concentreaza toata atentia si iubirea pe persoana iubita,neglijandu-se chiar pe sine.
Cum vedem din pacate ca de multe ori,se ajunge la sinucideri din dragoste,asta mi se pare cam exagerat sa iti iei viata pentru cineva, viata trebuie traita, fie ea buna sau rea.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorba vine asa: Iubeste pe altul ca sa fii iubit nu ai cum sa te iubesti poti doar sa ai incredere in tine si cu asta basta.

| Libelle a răspuns:

Da.Dar va fi o iubire numai din partea ta.

| ANONYMOUS123431234 a răspuns:

Zici tu ceva acolo...