| Ceacareteiubeste a întrebat:

E reala faza ca daca persoana care te place cand vorbiti i se maresc pupilele?
E pe bune faza asta?thinking ca si mie imi placea de cineva si tocmai vorbisem cu acea persoana si eram cu o colega si face ea: tuuu doamnee:O ce s-a intamplat cu ochii tai?:O si fac eu: ce? ce sa se intample? ea: paii ai pupilele extrem de marii...alta data tot asa. vorbisem cu acea >pers:" si m-am dus la baie sa imi aranjez parul:O si aveam pupilele marii aproape cat partea aia colorata a ochiilor [care iti da culoareabig grin verzi.caprui.albastrii etcbig grin imi scapa numelelaughingbig grin] decii cred ca e pe bune...
Si inca ceva... daca atunci cand vorbesti cu o pers [sex opuslaughing] dk nu se uita in ochii tai...cand vorbiti.si i se maresc pupilelethinking i se fac mari [partea cu negru] asta ins ca poate ii e rusine? ca simte ceva?thinking am citit si eu undeva si nu stiu daca e pe bune sau nulaughing
Deci e? Si daca da...care este explicatia acestui fenomen?big grin ce legatura are marirea pupilelor cu dragostea?thinking Dau fundabig grin si voturi la restul:X

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Într-o oarecare măsură, să ştii că da. Se întâmplă de la eliberarea unui hormon numit oxitocină.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| emchristina a răspuns:

Sa sti ca este adevarat. Ne zicea profa de bio. Totul se intampla de la emotii cand in corpul tau este elberat un hormon. Si cand minti marimea pupilelor se modifica.

| Libelle a răspuns:

O fi adevarathee hee
Dar la cand nu se uita in ochii tai, o persoana nu se uita pentru ca nu poate(se intimideaza)sau minte.

| Boboc_Dragos_1993 a răspuns:

Pupilele barbatului se dilata atunci cand incepe sa fie excitat, chiar daca este vorba doar de o excitare mintala pe fondul dorintei sexuale.