| Ceacareteiubeste a întrebat:

E reala faza ca daca persoana care te place cand vorbiti i se maresc pupilele?
E pe bune faza asta?thinking ca si mie imi placea de cineva si tocmai vorbisem cu acea persoana si eram cu o colega si face ea: tuuu doamnee:O ce s-a intamplat cu ochii tai?:O si fac eu: ce? ce sa se intample? ea: paii ai pupilele extrem de marii...alta data tot asa. vorbisem cu acea >pers:" si m-am dus la baie sa imi aranjez parul:O si aveam pupilele marii aproape cat partea aia colorata a ochiilor [care iti da culoareabig grin verzi.caprui.albastrii etcbig grin imi scapa numelelaughingbig grin] decii cred ca e pe bune...
Si inca ceva... daca atunci cand vorbesti cu o pers [sex opuslaughing] dk nu se uita in ochii tai...cand vorbiti.si i se maresc pupilelethinking i se fac mari [partea cu negru] asta ins ca poate ii e rusine? ca simte ceva?thinking am citit si eu undeva si nu stiu daca e pe bune sau nulaughing
Deci e? Si daca da...care este explicatia acestui fenomen?big grin ce legatura are marirea pupilelor cu dragostea?thinking Dau fundabig grin si voturi la restul:X

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Într-o oarecare măsură, să ştii că da. Se întâmplă de la eliberarea unui hormon numit oxitocină.

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O fi adevarathee hee
Dar la cand nu se uita in ochii tai, o persoana nu se uita pentru ca nu poate(se intimideaza)sau minte.

| emchristina a răspuns:

Sa sti ca este adevarat. Ne zicea profa de bio. Totul se intampla de la emotii cand in corpul tau este elberat un hormon. Si cand minti marimea pupilelor se modifica.

Răspuns utilizator avertizat
| Boboc_Dragos_1993 a răspuns:

Pupilele barbatului se dilata atunci cand incepe sa fie excitat, chiar daca este vorba doar de o excitare mintala pe fondul dorintei sexuale.