| Iul08 a întrebat:

Sall. stiti ce inseamna cand se maresc pupilele?

Răspuns Câştigător
| TheGR a răspuns:

In general inseamna ca se face mai intuneric in jurul tau laughing

In lipsa acestei modificari, poate fi ceva sentimental (un semn al atractiei), o sporire a atentiei sau un efect al unor substante (gen marijuana) laughing

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-am raspuns adineauri la o intrebare. Lasa-te de canabis.

| Iul08 explică (pentru darrio2007):

????

| Iul08 explică (pentru Iul08):

Mersi

| darrio2007 a răspuns (pentru Iul08):

Ce nu intelegi?

| 8mariastar a răspuns:

Adica pata aia neagra se pareste sa itlegi pupila la lumina, soare si micsoreaza iar la intuneric se mareste sa te uiti seara in oglinda sa vezi ca ai pupila mai mare

| Pau17 a răspuns:

De obicei se spune ca se maresc cand verzi persoana pe care o placi.

| Karmesytta a răspuns:

Pupilele se maresc cand privesti ceva mai departat sau cand ai un sentiment puternic

| alialinu75 a răspuns:

Pupilele se maresc daca esti in fata persoanei pe care o placi sau daca te uiti la ea

| A0kAnGeL a răspuns:

Inseamna ca cea ce vezi iti place, iti ofera o satisfacere, nu se aplica n mod special doar la persoane.

| Nascutcasămor a răspuns:

Da, stiu ce inseamna cand se maresc pupilele.