| bilka a întrebat:

E un baiat la scoala pe care in urma cu 2 saptamani nu-l suportam deloc. Suntem amandoi in clasa a8a, dar eu in B si el in A. De felul meu sunt mai baietoasa si-mi place sa joc football, iar el e cel mai bun jucator de football din clasa lui. De fiecare data ne certam, nu ne suportam unul pe celalalt, insa am fost cu clasa mea si clasa lui in parc si ne jucam football, iar el s-a dat in mine si eu am cazut pe jos. M-a ridicat, si-a cerut scuze si apoi mi-a pus mana pe fata si m-a intrebat daca vreau sa stau jos. Mie m-i s-a parut putin fortata linguseala lui caci nu m-am lovit foarte tare. A doua si a treia zi la scoala m-am purtat cu el asa cum ma purtam inainte. In weekend am stat si m-am gandit: El a avut curajul sa faca asta doar ca sa-i cad la picioare cum fac alte fete si de aceea s-a purtat cu mine frumos. Prietenele mele spun ca el este un baiat care vrea ca toate sa-i cada la picioare fara a face nimic si supun ca daca a facut asta pentru mine inseamna ca vrea sa faca eforturi ca sa-mi atraga atentia si ca vrea ceva serios. Am cazut intr-o melancolie si chiar am crezut ca-i place de mine. Azi ne-am inteles foarte bine la scoala. Am mai avut putine neintelegeri, dar a fost bine. M-a invitat la suc, dar eu trebuia sa merg la ore. Cand am trecut pe langa o terasa era el cu o fata din clasa a9a si vorbea. Eu eram cu prietenele mele si cand am vazut m-am uitat urat la el. El a vazut si s-a ridicat de pe scaun, dar eu deja traversasem strada si a chemat-o pe prietena mea si i-a zis ca nu mai stie ce sa faca. A jurat ca nu era nimic cu fata aia, dar i-a zis ca nu stie cum sa ma mai convinga. Nu sunt suparata ca era cu fata aia, nu-mi pasa. Sunt suparata pe mine ca l-am crezut ca nu e asa cum credeam eu ca e. Toata lumea stie ca fata e iubita lui, iar el ma minte intr-una ca nu e asa. Le-a mintit asa pe multe fete si apoi le-a lasat balta. As vrea sa-mi dati si voi un sfat si poate si o piesa care sa ma ajute sa ies din stare ca nu vreau sa-mi placa de el. Nu vreau sa ma indragostesc deloc de el.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Este bine ca nu cedezi usor, se vede ca esti o fata de calitate.Eu zic sa il ignori o perioada si sa vezi reactiile lui, incearca sa afli daca este cu fata respectiva si este multumit de relatia lor. Pesa aceasta este foarte potrivita pentru ceea ce simti: http://www.youtube.com/watch?v=a1WVI0JlTGI. Sper sa te ajut.

7 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Pai nu sth ce sa zic.incurcata rau povestea asta. din ce ai zis u aici mi se pare ca lui i-ar placea de tine sau doar vrea sa te faca sa-i cazi la picioare. din doua una. in locul tau eu nu m-as lasa si in niciun caz nu i-as cadea la picioare. daca chiar il placi si el o sa zica vreodata ca ii place de tine fa-l sa-ti dovedeasca asta. daca vrei sa-l uiti pur si simplu ignora-l. uneori timpul rezolva totul. mult succeshappy

| ~p!$iii~ a răspuns:

Te inteleg:) Esti supara pe faptul ca te'ai inmuiat. Obisnuita sa fii mai baietoasa acum a intrat in tine un gand feminin. Daca nu ai ajuns sa te indragostesti de el foarte bine ca ai reactionat si te'ai trezit la realitate pana sa nu fie prea tarziu. Cat despre melodie asta mi se pare cea mai perfecta http://www.youtube.com/watch?v=Wt5eWjwPlVA sper sa iti placa! Pe mine mereu ma ajuta sa'mi recap increderea in mine atunci cand sunt dezamagita de mine insumi! Capul sus vei trece si peste asta:*

| lilstar a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.incurcata povestea, poate pe tine te place mai mult si poate ca fata aia nu era prietena lui sau doar era ceva de putina durata.
Oricum poate ca artrebui sa discutati pe tema asta. Pana nu afli adevarul si mergi doar pe banuieli nu ai cum sa stii.

| lilpop97 a răspuns:

LOL e un baiat care presupun ca a umblat cu aproape toate fetele din scoala si tu esti urmatoarea pe lista lui. Parerea mea da. i peste nas si refuza. l fii tu prima. Go girlwinking

| addicting a răspuns:

Pana la urma daca a facut asta nu inseamna neaparat ca te plc, ci vrea sa-ti capteze atentia cum probabil le-a facut mai multor fete.nu te lasa prinsa in mrejele lui, dupa cate ai povestit nu pare sincer si nu krd ca poate duce o relatie de durata poate din cauza anturajului sau, pentru ca stii ca atunci cand baietii sunt in gasca se simt bine si vor sa fie admirati, prinde-l odata singur si discutati ca intre prieteni, pana la urma naturaletea si sinceritatea duc la o relatie daca el nu dispune de aceste calitati e clar ca e ca toti baieti care cauta o fata decat pentru plc lor.
Sper ca ti-am fost de ajutor si bafta!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma urmei cred ca tot o sa iti placa de el daca il bagi in seama. Nu il mai baga in seama si asa poate iti da pace, acum depinde si de tine daca iti place s-au nu de el ca sa poti face lucrul acesta