| 4827 a întrebat:

E un baiat prin zona pe care il plac mult de tot :X. Imi da de inteles ca ma place, sau se joaca cu mine, de exemplu imi imita gesturile si se "stramba" la mine, ma loveste in joaca:X, zambeste cand ma vede, arunca cu frumze in mine, ma roaga sa ma plimb cu el sau ma intreaba daca poate sa stea langa mine, spune ca mama mea e "soacrasa" si tot felul de chestii:X, dar tocmai asta e problema m daca se joaca cu mine? Imi e frica sa nu sufar din astasad, si pe deasupra e diferenta de 4 ani intre noi, adica eu am 14 ani si el 18...banuiesc ca e o problema, nu? E un baiat prin zona pe care il plac mult de tot :X. Imi da de inteles ca ma place, sau se joaca cu mine, de exemplu imi imita gesturile si se "stramba" la mine, ma loveste in joaca:X, zambeste cand ma vede, arunca cu frumze in mine, ma roaga sa ma plimb cu el sau ma intreaba daca poate sa stea langa mine, spune ca mama mea e "soacrasa" si tot felul de chestii:X, dar tocmai asta e problema... daca se joaca cu mine? Imi e frica sa nu sufar din astasad. Ce parere aveti? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Te place, asta e destul de clar. Totuşi la vârsta ta, diferenţa de 4 ani se simte cam tare. Tu eşti destul de mică, el are 18 ani, probabil anul viitor va pleca la facultate în alt oraş, iar tu vei rămâne singură. Din câte am văzut eu la cei din jurul meu, relaţiile la distanţă ajung uşor-uşor să se stingă...
Eu zic să laşi lucrurile să evolueze de la sine, dacă vă placeţi atât de mult, ajungeţi să vă apropiaţi suficient încât să fiţi împreună, profită de fiecare moment lângă el. Totuşi, nimeni pe lumea asta nu te poate asigura că nu ai să suferi...

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca chiar te place

| Maya275 a răspuns:

Nu tine cont de varsta, stiu multe fete care au fost cu baieti mai mari cu 5, 6 ani.