| Benn12 a întrebat:

E urât sa te masturbezi? (Din punct de vedere religios)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Faza e ca biblia este interpretabila, asa ca fiecare o interpreteaza cum vrea, daca citesti versetul in ebraica afli ca nu, practic acel barbat nu a vrut sa iti verse samanta in aia si a varsato pe jos astfel dumnezeu la pedepsit cu moarte, acum daca o iei asa totul e pacat pentru ca crestinismul inseamna suferinta, nu ai voie sa te bucuri de viata, toata viata sa plangi sa fi in suferinta

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din punct de vedere religios e „urât" și să privești, să vorbești, să gândești...

| Andreeush a răspuns:

Din punct de vedere religios da, e urât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cica e pacat
Dar cui ii pasa? laughing

| ngllllll a răspuns:

E egoist...mai bine mergi la o femeie

| ngllllll a răspuns:

Bai astia cu Biblia si martorii lu Iehova. E o singura lege: inima. Nu te tortura singur. Mergi la o femeie. Nu torturs femeia aia, o pui sa dezbrace si o lasi asa. Nu-ti refuza iubita sau sotia ca e... post sau vinerea mare. Is multi nebuni in lume. Fara sex mori....eros - tanatos

| Roelly202 a răspuns:

Pai,da se zice ca e pacat.Asa am auzit eu

| EternalTsukuyomi a răspuns:

Da, este pacat, asa zic oamenii bisericii.

| AZKE a răspuns:

Din punct de vedere religios, este un păcat

| RAY a răspuns (pentru AZKE):

Ce nu este pacat din punct de vedere religios? sa gandesti este cel mai mare pacat

| Jok12345 a răspuns:

Din punct de vedere religios masturbarea tot se socoate un pacat, ca sa intelegi mai bine cauta singur pe google daca masturbarea este un pacat.