| pauliblis a întrebat:

Este bine sa te masturbezi?
Din punct de vedere religios.

Multumesc!
Funda

Răspuns Câştigător
| gaby5995 a răspuns:

In termeni religiosi de numeste malahie. Este un pacat foarte mare. Si canonul pentru acest pacat e la fel de mare.

http://www.ortodoxiatinerilor.ro/......rbrii.html

| suntserios a răspuns (pentru gaby5995):

"După ce te-ai hotărât să scapi de masturbare, mergi la un preot şi mărturiseşte-ţi păcatele. "

Penibil.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa religie nu e bine sa mananci, nu e bine sa bei, nu e bine sa faci sex, nu e bine sa dormi, nu e bine sa asculti muzica samd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e bine din toate punctele de vedere. Plus că este un păcat care se pedepseşte cu moartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce serioasă am părut...