| anonim_4396 a întrebat:

E urgent. Daca aveti timp cateva minute sa imi cititi problema va sunt recunoscatoare. Imi place de un baiat de vreo 7 luni. Cand vb cu el pe fb pupici, inimioare. abia astept sa te revad etc. Ne am intalnit acum cateva zile si totul a fost ok.( nu pt prima data.a doua.) Mi a facut complimente si totul era asa perfect. Era. Acum stau intr o gramada de servetele, plangand. Nu am cu cine vorbi. Imi tot spune ca ii ocupat si ca nu poate sa vorbeasca. In fiecare seara imi zice asta chiar daca el intra pe mine. Nu stiu ce sa fac. Scuze daca nu scris corect dar dupa cum am zis..acm plang.. intrebati ma daca nu ati inteles ceva

9 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Chiar nu ai inteles nimic dupa toate astea? Iubirea, dragostea nu sufera. Deci nu ai de a face cu iubire sau dragoste. De ce percepi asa? Pur si simplu nu sunteti unul pentru celalalt. Plangi ca nu esti acceptata de un baiat? Poate sunt o gramada care ar da orice ca sa te aiba si tu stai "blocata" pentru unul nehotarat? Schimbati perceptia, incearca sa te cunosti pe tine insuti si ceea ce vrei, fi cat mai sincera cu tine. Oamenii vor intra si vor iesi din viata ta, nu te impotrivi, vor mai fii multi. Ca lucrurile sa fie cat mai simple, intreaba-l ce reprezinti pentru el daca nu e sincer sau raspunsul nu e concludent pune punct. Din moment ce spui ca iti place de el, spune-mi te rog in ce masura il cunosti? Si cati ani ai? Mult succes...

| RAY a răspuns:

Adica intra pe tine si apoi pauza? chiar nu inteleg ori e timid ori face misto de tine

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles decat ca tipul nu te mai place, lucru pe care trebuie sa-l intelegi si tu.

| Doub a răspuns:

Poate îi place să facă pe inabordabilul.
Ai răbdare, dacă ţine la tine, o să te caute.
Oricum, e posibil să fie pur şi simplu ocupat. Omul are şi el problemele lui.

| R0R0 a răspuns:

Dar l-ai cunoscut in mediul virtual?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Te intreb.Cati ani ai? Pentru ca o femeie hotarata isi da seama ca e o pierdere de timp si isi ia gandul.

| Claudia333 a răspuns:

In primul rand nu mai plange! de ce sa iti strici nervii si viata? lupta! incearca sa ii spui, intai incearca sa fii mai rece cand te cauta, poate isi da seama si te intreaba ce ai, si daca totusi nu te intreaba scrie-i tu direct: "auzi? daca esti mereu asa ocupat de ce ma ma mai cauti, daca nu mai vrei sa vorbim spune-mi" etc, si in fata lui nu te da slaba si nu arata ca suferi, incearca sa aflii motivul de ce este asa, pune piciorul in prag! te pup si iti urez bafta, astept raspuns cu ce ai facut:*

| Andrei1811 a răspuns:

Eu sunt baiat, ceea ce fac eu acum, iti dezvalui un secret al baietiilor de a agata o fata si aceasta metoda este foarte eficienta, adica el incearca sa te faca pe tine sa te gandesti la el, oare ce face, de ce nu imi raspunde, oare ma vrea, aceste intrebari tii le pui tu acum. Pe scurt face pe inabordabilul, incearca sa nu ii mai scrii doua zile sa vezi cum vine in bratele tale! Succes.

| mariaariamaron a răspuns:

Jameson. Am 16 ani si sincera sa fiu... nu il cunosc asa bine.