| CrisTinasss a întrebat:

Am si eu o problemuta in legatura cu un baiat si scuze ca am scris destul de multicel.apropo: as vrea raspunsuri atat din partea fetelor cat si a baietilor, pentru a vedea daca exista diferente de viziune. de obicei ma pricep sa dau sfaturi cu privire la problemele legate de dragoste, insa atunci cand vine vorba de mine, ma pierd in amanunte laughing. Este vorba despre un baiat cu care am vorbit pe mess de cateva ori, ne intelegeam bine, si el m-a invitat la un suc. am iesit, a fost foarte ok, el nu a ezitat sa imi faca numeroase complimente si sa imi arate ca e interesat de mine. mi-a placut foarte mult la el faptul e vorbaret, gaseste mereu ce sa spuna/intrebe..deci chiar a fost foarte ok intalnirea asta big grin. apoi a plecat la facultate, si mi-a mai trimis cateva mesaje in primele zile, insa raspundea destul de greu la ele (nu suport sa astept mult sa mi se raspunda la mesaje). am convenit sa ne vedem week-end-ul viitor, insa el n-a mai putut pentru ca trebuia sa invete pentru examene.l-am inteles, insa nu l-am mai cautat, l-am lasat pe el sa faca asta cand are timp si daca mai vrea. n-am mai vorbit aproape o luna, iar acum cateva zile mi-a trimis un mesaj in care ma intreba ce mai fac, dar parca nici nu trecuse atata timp de cand nu-mi mai zisase nimic. l-am intrebat eu de ce n-a mai dat niciun semn de viata si a zis ca a avut de invatat, facultatea, practica, etc...acum doua zile m-a intrebat iar daca vreau sa iesim, i-am zis ca da, si a ramas sa ma contacteze el...insa azi pe mess era on si nici macar nu m-a intrebat de vorba straight face. sincer nu stiu ce sa cred despre el. sa fie chiar asa de ocupat incat sa nu aiba timp sa-mi zica macar un "buna" daca tot zice ca e atat de interesat de mine (asta mi-a spus cand ne-am intalnit), si sa se comporte asa ciudat? astept pareri inteligente si n-am chef de misto-uri, fiindca nu-si au locul. happy

12 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Interesant.Sincer nu cred ca poate fi atat de „ocupat„incat sa nu aibe timp de un „Buna"sincer nu te astepta la prea multe de la el.

| CrisTinasss explică (pentru Demonull):

Corect.Iti multumesc pentru raspuns! happy

| blk23 a răspuns:

Sincer, cand vine acasa are si el nevoie de una cu care sa "iasa". las-o balta ca numa se foloseste de tine

| Helloimys a răspuns:

Sincer...crede-me trece si el printr-o peroada destul de grea asa ca faculatea ii ocupa extrem du mult timp(crede-ma)el incearca sa mai vorbeasca cu tine dar se pare ca timpul nu-i prea permite asa ca nu te lasa descurajata de asta el inca de iubeste si te respecta pentru ca dupa conceptia lui tu esti iubirea sa de neinlocuit stiu ca e cam greu de inteles dar crede-ma ca el te iubeste cu adevarat si tot incearca sa-ti arate asta dar daca tu incepi sa te indoiesti de el pentru el va insemna o dezamagire asupra ta fiindca deja incepi sa numai ai incredere in el gandete-te si cand ii spui ceva legat de asta incearca sa nu-i ranesti sentimenele pentru ca baietii''parcep''altfel pararile fetelor bafta!

| CrisTinasss explică (pentru Helloimys):

Nu cred ca ai inteles..noi nu suntem impreuna happy doar am iesit o data. e adevarat ca e la o facultate unde mereu e ocupat dar nu cred ca ar trebui sa ii ocupe toata viata. iar aici nu e vorba de iubire, daca e, deocamdata doar de o atractie. nu i-am spus ca ma indoiesc de el si nimic de genul asta. happy

| Helloimys a răspuns (pentru Helloimys):

Se cam intelegea de la sine ca erai''intr-o relatie cu el''scuze daca nnu ti-am dat raspunsul asteptarilor tale dar fiecare are o parere diferita fata de o situatie ca a ta spre exemplu

| WhisperSsS a răspuns:

Deci... Te inteleg. Il cunosti de putin timp nu cred ca ai avut timp sa iti formezi o parere devinitiva despre el si cred ca cu incredere stati cam la fel. Eu zic sa nu te agici mai rau iti faci. Asteapta sa vezi daca se mai intampla sa nu te bage in seama pe mess si dupa poti sa intri la banuieli. Dar daca il ei de la prima abatere cu chesti de genul "de ce nu ma bagi in seama" o sa iti zica ca daca ai atatea dubii mai bine il lasi in pace.
Eu zic ca merita o sansawinking. Poate cine stie... Se poate lega ceva. Si nu strica din cand in cand sa il mai bagi si tu in seama. Il intrebi scrut dupa ce il saluti ( bineinteles) "poti vorbi?" si daca spune "da" vorbiti normal ( subiectul il alegeti impreuna si e foarte bine daca participati amandoi la discutie nu tu sa spui multe lucruri si el mai nimic). Daca iti zice "nu" ii zici "bine" si gata! Poate nu vrea sa te deranjeze. Zic eu.

Sper sa te simti bine in contiunare cu el. Ai grija de tine!

| CrisTinasss explică (pentru WhisperSsS):

Iti multumesc pentru parere si cam aceeasi parere o am si eu, si tocmai de aia am vrut sa vad daca mai crede cineva asta. apropo:daca il intreb de vorba intotdeauna vorbeste, e destul de comunicativ, si mi-a spus multe lucruri despre el cand l-am intalnit. datorita felului in care s-a comportat atunci ma face sa cred ca totusi nu are vreo vina ca e ocupat si nu prea are timp de iesiri.big grin in orice caz, iti multumesc! :*

| Oanaa93 a răspuns:

Cel mai bine ii sa il lasi sa te caute el pentru ca numai asa vei cedea daca prezinti un interes pentru el, nu ii mai da importanta, el fiind la facultate cine stie de cine s-a lipit sau invers... daca te mai invita in oras du-te dar in calitate de amica parerea mea tongue

| CrisTinasss explică (pentru Oanaa93):

Ai dreptate. Insa cam asta e si dilema mea, pentru ca el ma cauta intotdeauna, nu eu pe el, si de asta nu stiu exact ce sa cred, ce asteptari are el cu adevarat. happy

| Oanaa93 a răspuns (pentru CrisTinasss):

Instinctele unei femei/fete se mai inseala dar disperarea unui barbat iti poate adeveri gandirile si asteptarile tongue

| AnaMARIA12344 a răspuns:

Mda...cred ca "BLK23" are dreptate! Acele vorbe au fost doar niste vrajeli de-ale baietilor! Mai bine ar trebui sa fii cat mai indiferenta si sa-ia arati ca nu-ti pasa! Succes!happy:X