| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

E vorba de un prof...
Mi-a citit cateva dintre postarile de pe blog, si apoi mi-a lasat id-ul
Eu nu stiam ca e prof atunci si i-am dat add
Din vorba in vorba am aflat ca e profesor la un alt liceu de la mine din oras
I-am mai trimis cate ceva din ce am scris si a zis ca ii place foarte mult ceea ce scriu eu, ca am talent
E foarte de treaba cu mine... Si totusi:-s
Ceea ce ma ingrijoreaza e: ce vrea el de la mine? Adica am vorbit pe mess, apoi mi-a cerut numarul. I l-am dat. Aseara am vorbit o ora jumate in casti pe mess. Mi-a povestit multe chestii. Azi dimineata m-a sunat ca cica e in masina in drum spre scoala si se plicitiseste, ca ar vorbi cu mine. Mi-a zis ca daca vreau ma ia si la orele luio sa vad eu cum preda si nu stiu ce... Acum a zis ca ar vrea sa ma cunoasca personalthinking
Imi zice mereu ca sunt draguta, ca e prost un fost prieten de-al meu ca nu a vrut sa fie cu mine, ca nu stie ce-a pierdut, ca sunt o fata extraordinara etc. Mi-a zis ca el nu poate sa fie cu elevele de la el din liceu ca ar risca sa faca puscarie, dar apoi s-a exprimat ceva de genul,, Cu eleve din alte licee, nu e problema". A zis, de asemenea, ca ar fi bine sa pastram secretul nostru faptul ca vorbim, ca daca as zice s-ar auzi in scoala unde preda el si el nu vorbeste cu elevele lui, chiar daca unele i-au facut si avansurilaughing. Deci ce vrea de la mine?
Stiu sigur ca e prof in liceul ala(adica stie nume de elevi de la dif clase etc), dar nu inteleg ce vrea. Cum intra pe mess, intra si pe mine si ma intreaba ce fac. Eu incerc sa mentin distanta, ii vb numai cu dv. Are 29 de ani, eu am 16 si n-am chef de asa ceva... Adica nu ma atrage in niciun fel mai ales ca putea sa-mi fie profesor. Deci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate acelui profesor ii place ce scrii si de asta mai tine legatura cu tine pe mess. Si daca are 29 de ani, sigur are prietena, deci nu se pune problema sa vrea ceva de la o fata de 16 ani.
Eu zic ca totul e o mica neintelegere si sa lamuresti problema cu el.

8 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Deci? e clar nu mai vorbii cu el! e totusi un profesor si e prea mare pentru tine in afara de ast, are 29 de ani.nu cred ca ar trebui sa ii raspunzi la telefon deloc mai ales sa vorbesti cu el daca nu iti place lucrul acesta.mai bine nu mai vorbii deloc cine stie ce probleme iti poate face apoihappy

| Anakatsu a răspuns:

"ce vrea el de la mine"... nu stiu e un mister angajazati un deeetectyv

e eXtrem (cu M mare) de greu sa ii zici sa te lase in pace pentru ca nu esti interesata nu?

| Dolly_2428 a răspuns:

Pai ar trebui sa il ignori sa fi mai nepasatoare adica nu risca. Draguta acestia sunt oameni care de obicei st pe interes sper sa ma intelegi si sa nu faci o greseala ai putea sa-i spui mamei tale daca tot nu te lasa in pace pe mess poti sa-i dai ignore pe blog nu-i mai raspunzi la telefon daca te suna nu ii raspunzi dar sa nu-i dai cu ocupat, pur si simplu nu ii mai raspunzi ca o sa se lase de treaba si singur mai ales ca nu te stie cum arati deci te rog sa ai mare grija.happy Funda?:*

| Dani04 a răspuns:

Nu fii naiva! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci... te omor daca mai vorbesti cu el happy.
Ce vrea? Sex cu minore.
Ce stie? Ca poate face puscarie.
Ce e de facut? Sa nu mai vorbesti cu el.

xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i ignore, nu-i mai raspunde la tel si nu-l mai baga in seama ce-i asa greu, iar daca tot continua poti sa-i faci reclamatie la directoarea liceului in care el preda si sa vezi atunci cum scapi de el.Cred ca un frustrat sexual care vrea sa si-o puna cu minorele.

| KapaeR a răspuns:

Wow! Povestea asta e chiar interesanta! Eu zic ca ar trebui sa te indepartezi de el mai mult. Nu stii exact ce doreste de la tine, mai ales ca e mai in varsta. Ar trebui sa ii spui ca nu ai mai dori sa conversezi cu el asa des, si ca te sperie faptul ca iti zice toate chestiile alea. Ii spui cu frumos, ca sa nu se supere, si sa nu se intample altceva. Daca vezi ca tot nu te lasa in pace, ar trebui sa iti iei inima-n dinti si sa le comunici parintilor ceea ce se intampla. Nu e chiar normal ca un profesor sa se dea la o eleva, chiar daca nu e din liceul lui. Cum ai zis si tu: ii puteai fi eleva. No... Ce pot spune eu? Succes mai departe! Si ai grija ce faciwinkingtongue

| Anna_5973 a răspuns:

Cu siguranta vorbeste si cu fetele din liceul la care preda.Este foarte bine ca nu te atrage si poate ar trebui sa rupi legatura cu el, nu doar pentru statutul lui, ci si pentru diferenta de varsta... daca s-ar ajunge la un altfel de relatie cu siguranta ai avea probleme cu familia, prietenii care si-ar schimba parerea despre tine... iar el cu politia, tu fiind minora.