| Cristinuky a întrebat:

El m-a placut anul trecut. La inceputul anului a fost cu alta. In septembrie mi-a zis ca nu mai are nici o treaba cu ea. Acum sunt impreuna si se lauda pe un grup chat. El ma intreba de cine imi place si cat l-am placut cel mai mult. Acum, ca sa scap, sunt cu altul. Dar inca il plac mult. Ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

Poate te-a intrebat de cine iti place ptc inca mai are sentimente pentru tine si vroia sa afle...cred ca e cu tipa aia sa te faca geloasa..Nu fi cu altcineva daca placi pe altul.Niciodata sa nu mai faci asta.Iti incalci respectul de sine. Daca ai...
Ce poti tu face, e sa il intrebi de ce o recurs la asta, sa ii ceri niste explicatii si apoi vei afla in continuare ce ai de facut. Daca iti spune ca pur si simplu de aia ca a vrut sa incerce cu alta, s`a plictisit cu tine, etcc atunci renunti si cauti pe altu, iti continui drumul.Dar daca spune ceva si-ti da de inteles ca inca te place atunci mai lupta pentru el si incearca sa vorbesti cu el despre impacare..sa afli daca mai vrea.
happy O seara buna!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e o idee buna sa fii cu unul doar asa, ca sa scapi de altul.
Pe primul incerci sa il uiti. Vorbesti cat mai putin cu el, il eviti, nu te mai gandesti la el. Iti umpli timpul cu scoala, pasiuni, prieteni.
Sau daca nu mai poti fara el, va intalniti si lamuriti lucrurile. Ii spui ca il placi pe el si ati vrea sa fiti impreuna daca crede ca te poate iubi si respecta, dar nu poti accepta sa mai existe si altele pe anga el.