| JustMeBăi a întrebat:

El vrea sa ne sarutam. Cum sa fac sa fie totul perfect? Sa ma dau sau nu cu luciu de buze? Sa dau sau nu cu limba? Niste sfaturi va rog...happy

Răspuns Câştigător
| AndradaSusțineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Bună missyrockgirl!
Regula numărul unu într-un sărut pasional este ca fata să nu se dea cu cosmetice pe buze.
Când începe magia, lasă-l pe el să încerce, nu tu, dacă începe el începe și tu.
Te sfătuiesc să :
-Nu gândești pe parcursul așteptării cum se va desfășura evenimentul(asta strică toată magia)
-În timpul sărutului să nu mesteci gumă(exclus mentosane)
-Totul să fie natural, nu planificat(adică să nu-i zici tu sau el să-ți zică:nu vreau să mă iei în brațe, nu vreau x, nu vreau y)
-În timpul acela nu gândi, doar simte.

Succes!
Aspasia

4 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Te dai cu luciu de buze si mananci niste guma cu o jum de ora inainte sa se intample. dai cu limba daca da si el. cand il saruti tine-l strans in brate si cu o mana de cap si asa va fi super:Xbig grin

| Anna_4837 a răspuns:

1. Fara gloss ca majoritatea baietilor il urasc
2. Daca vrei ca sarutul sa fie mai pasional te sfatuiesc sa saruti cu limba

| tavy_7886 a răspuns:

Buna! parerea mea este sa nu te dai cu un luciu de buze.pentru ca va avea o senzatie neplacuta.si eu am invatat tot pe acest site sa sarut. gura intredeschisa.vi le lipiti si atunci: MAGIE! o sa vezi ca nu e foarte complicat. daca vrei sa saruti cu limba?thinking de obicei el face primul pas. daca iti baga limba in gura faci si tu ce face si el. daca nu iti baga limba in gura saruti exact ca si limba numai ca nu e cu limbalaughing[cam complicat ti-am raspuns]. asa si ca sa fie mai placut pentru amandoi ar fi frumos sa inchizi ochiisorii si sa il tii de mana.:X.asa va fi totul "perfect". multa bafta. fundita?:*. toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! nu te da cu luciu de buze pentre ca el va avea o senzatie urata si ii vei da si lui si nu ii va placea daca sti sa saruti sti ce trebuie sa faci daca nu sti pur si simplu deschizi gura cu capul amandoi la stanga si ii bagi limba in gura iar apoi totul vine de la sine iar acum sa iti zic ce nu le plac lor cand te saruti:nu te de cu luciu sau ruj, sa nu ai buzele parlite, sa nu mananci guma mentolata inainte un lucru care le place este sa te tii de mana cu ei cand ii saruti saut il ei in brate ceva ca asa se simte el in largul lui sper sa iti fie de folos! succes:X:X