| Amrita a întrebat:

Emotia primei intalniri.Curiozitatea la intrebarea "ma place oare?". fluturasii pe care ii simtei atunci cand il/o intalneai.Privirilea acelea atat de misterioase si pline de inteles.
Oare unde s-a pierdut totul? Spun asta pentru ca acum.nu mai exista timiditate sau iubire adevarata peste tot.Acum multi baieti deja propun alte lucruri de la prima intalnire. iar multe fete chiar accepta. Oare de ce?

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Mai exista oameni pe care ii cauti si tu...nu s-a pierdut chiar totul.Totul este sa ai puterea sa te rogi pentru a-i intalni.
E drept ca traim intr-o lume pervertita si pacatul e cuvantul de ordine.Trebuie sa crezi in visul tau si in dorinta de a iubi si a fi iubita, respectata, cu fluturasi in stomac, cu plimbari in parc si luat de mana, cu mers la film si multe alte lucruri frumoase.

17 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Sincer ma numar printre putinele fete fericite din ziua de azi si aici nu ma refer ca am un iubit cu bani care mi-a cumparat vila q piscina si o masina...ci am avut parte de tot ce ai enumerat mai sus si inca mai am...
nimic nu se compara cu o strangere de mana atunci cand ai nevoie, q un sarut furat seara sub clar de luna... q prima atingere interzisa...
inca exista povesti de dragoste adevarate si ele nu vor murii niciodata...happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poate pentru ca acum sunt alte timpuri si de aia.Mai exista si iubire adevarata, fluturasi in stomac si altele numai ca nu la oricinewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Adolescentii si chiar copii din ziua de azi(spun asta din intrebarile pe care le pun pe site)vad atate filme de dragoste si porno incat incep sa devina curiosi, dornici de a-si incepe viata sexuala, au impresia ca daca o persoana de sex opus se uita mai insistent la ei, gata si-au gasit fericirea. Fetitele sunt o prada aproape sigura pentru baietii mai mari, mai smecheri, cu oarecare experienta de viata, stiu cum sa le provoace, ele se indragostesc, au incredere in ei, le daruiesc totul ca sa nu-i piarda. Nu au nici un fel de experienta despre viata sexuala, nu se protejeaza, intra in valtoarea vietii pline de optimism si incredere in partener, si in luna urmatoare incep sa-si puna intrebari cand vad ca intarzie ciclul.Parintii au partea lor de vina ca nu si-au apropiat copii si nu au discutat deschis despre implicatiile inceperii vietii sexuale la varste fragede si despre sexul neprotejat.Si asa se termina cu fluturasii, apar intrebarile pe TPU, intrebari care irita pe unii useri ca se repeta, dar trebuie sa intelegem ca cei ce le pun asteapta de la noi intelegere, sprijin, ajutor...

| albastrel a răspuns:

Probabil ca tu traiesti intr-o lume in care vezi numai raul si uratul.eu sunt constienta ca sunt astfel de baieti care propun si fete usoare care accepta... mie mi se pare ( parea ca de 2 ani nu am mai fost in asemenea situatii pentru ca am prieten) absurd sa imi ceara un sarut din prima seara dar mai ales altceva...eu am trecut prin toate ceea ce ai zis tu...macinarea intrebarii...''ma place oare?'', fluturasii pe care ii simteam cum imi zboara in burtik, privirea care se intalnea nevrand cu a lui si inrosirea imediata a obrajilor... Poate ca generatia asta este prea rapida...desi eu nu ma consider o babaciune sau facand parte dintr-o alta generatie ca doar sunt si eu o pustoaik ca am doar 19 anisori big grin

| albastrel a răspuns:

Daca stai sa te gandesti si sa analizezi celelante relatii asa o sa vezi ca este iubirea din ziua de azi... dar daca gasesti un baiat care sa merite ...vei intalnii adevarata dragostewinking

| MM a răspuns:

Nu s-a pierdut chiar totul. Exista timiditate si iubire adevarata in cei in care exista si demnitate si respect de sine, si multe alte calitati.Traim in secolul vitezei. Ce mai conteaza ca se fac propuneri indecente de la prima intalnire, ca ele accepta, cand fetele isi incep viata sexuala la 11-12 ani? Pentru a simti fluturasi in stomac, pentru a simti emotii cand iti vezi iubitul/iubita, trebuie sa ai mintea curata, sa ai ganduri inocente, sa visezi inca la o lume pura. Daca la 11 ani visul tau cel mai mare e sa faci sex si asta e cea mai mare grija a ta, s-a rupt totul.Sunt putini cei care doresc si au parte de o dragoste adevarata in lumea asta plina de interese.Pacat...

| romina_7963 a răspuns:

O sa le gasesti. toata lumea le gaseste cel putin o data in viata, dar partea proasta e ca dureaza f putin, dupa ce o relatie devine mai serioasa, fluturasii isi iau zborul, iar privirile raman doar niste simple priviri...la inceput te indragostesti, iar apoi iubesti, si uneori iubirea ii face loc obisnuintei, odata cu ea mai vine si monotonia... si de acolo ori lasi balta ce odata a fost o dragoste fara margini, ori te lupti sa o aduci inapoi.

| aneta a răspuns:

Si eu cred ca foarte rar se mai intalneste asa ceva...nu stiu unde au disparut romantismul si toate astea...straight face

| Wisdom a răspuns:

Nimic nu se pierde, nu cred ca s au schimbat foarte mult lucrurile cand vine vorba de acele sentimente de nedescris atunci cand iesi la acea prima intalnire, acea fericire, dar si teama, ma place oare, nu ma place, un tren de emotii. Cred ca si acele persoane care au alte scopuri decat sa isi gaseasca posibila dragoste, la un moment dat vor sa isi gaseasca jumatatea, acea persoana care ii face sa pluteasca pe un norisor in al 9 lea cer, deci nu trebuie sa crezi ca se va pierde aceste clipe, aceste emotii vor dainui atata timp cat exista omul pe pamant.

| ejaxz a răspuns:

Din cauza ritmului exagerat in care evolueaza toata lumea.Totul se schimba,nu mai exista respect,iubire pura,rabdare.Sau mai existainsa foarte putina.

| ejaxz a răspuns:

Din cauza ritmului exagerat in care evolueaza toata lumea.Totul se schimba, nu mai exista respect, iubire pura, rabdare.Sau mai existainsa foarte putina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine exista si acum fluturasii aia... daca nu sunt fluturasii prefer sa nu fie nimichappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine dragilor, dupa cum spunea un mare om: nimic nu se pierde, totul se transforma! in modernitatea noastra parca am uitat de maniere, de etica, respect si dragostea parca incepe sa devina un lucru pe care il poti "cumpara" cu cateva iesiri in oras si un suc/cafea/bere s. a. m. d. nu mai e ca pe vremuri cand ajungeai sa intalnesti pe cineva, parca avea ceva special acea persoana.te.incanta.te atrage. te trezeste la viata.si te intalneai de multe ori pana aveai curajul sa il/o saruti, sa-i spui ca iti place de el/ea. Acum? baiat chatuieste cu o fata. fata da web la baiat. vorbe vorbe.2-3 zile, se intalnesc undeva la un suc(ca de obicei au 12-15 ani personajele respective).bataiul pune mana pe fata(de multe ori direct la tinta.la subsol), fata hop simte ceva.confuzi amandoi fac un "ceva ca la TV, o partida de aia.de sex" si taman se trezesc peste 3 saptamani(cand chatuie pe web cand se mai intalnesc) ca ea are o problema...PAI e normal asa ceva?
Alta vorba:. vorba lunga... Dar. oare mai exista baieti care aduc flori la fete? fete care se indragostesc NU din cauza ca petitorul are masina? cupluri care iubesc ca si gandesc spre binele partenerilor lor(si nu cupluri in care baiatul iese "la o dicutie cu gasca" si fata ramane acasa ca are treaba. ceva de facut, pe cand el se duce la una si ii umfla maxilarul la una)... ei bine...mare e gradina in care traim.si multi sunt in ea. Tot ce trebuie sa facem(ori baiat ori fata) e sa te gandesti ca un om cu creierii in cap si nu altundeva.si nu o sa regreti alegerile facute.
Peace to all.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dati si mie un id care da web mereu

| nervi a răspuns:

Eu zic ca se mai poate daca exista dragoste sau doar o partida de sex

| sandero a răspuns:

Intradevar, in zilele noastre nu se mai fac declaratii sub balcon.laughingnu, glumeam.Pai vremurile s-au schimbat, dar daca cauti si iti doresti cu adecarat vei gasi pe cineva pentru tine, deoarece pentru toti exista cineva potrivit.Romantismul nu e pierdut de tot, poate fii reinviat.

| djpacky a răspuns:

Poate ca numai de baieti de genu ai dat tu pana acum,... dar crede-ma ca si in ziua de azi mai vezi asa ceva happy mai rar dar exista