| elly_5249 a întrebat:

Buna!
La inceputul clasei a V-a m-am imprietenit cu o fata care acum imi este bff, dar cu timpul a mai intervenit o fata. deci suntem un amestec de ciocolatahappyprimei fete ii place de un baiat si emotia aceea[fluturasii in stomac] o face sa vorbeasca numai despre el.eu intr-o zii m-am enervat pe ea.deoarece ma stresa cu baiatul acela si m-am certat cu ea! a fost o cearta foarte mare.in fine acum ne-am impacat dar nu mai suntem cum eram inainte de ceartacryingmi se pare ca fata de pe "locul 2" a devenit in locul meu si cu asta a mai aparut o fata pe care o urasc de moarte x( ptc m-a folosit dar nu numai pe mine si pe alte fete de exemplu bff ei de 6 ani. eu am devenit ffffff buna prietena cu acea fata folosita! acum nemernica[fata pe care o urasc] profita de ocazia ca eu sunt certata cu prima fata de care va vorbeam o foloseste si ma doare ptc tin la ea! acum intrebarea mea este cum pot sa le indepartez si sa devin din nou pe primul loc?crying

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Chestia asta cu locurile mi se pare cam ciudataraised eyebrows
Nu exista o reteta pentru a castiga prietenia unei persoane in afara de cea clasica:respect, interese comune, spirit alturisthappy
Nu conteaza pe ce loc te afli in inima unei persoane, ce conteaza cu adevarat este sa fii acolo cand are nevoie
Impaca-te cu prietenele tale si incercati sa fiti un grup unit!